Pierwsze zwiastuny wiosny

Skomentuj (1)

Trwa zima, chociaż ostatnie ciepłe i słoneczne dni sprawiły, że tęskno już za wiosną. Trochę jednak potrwa, zanim w Kazimierzu buchnie na nowo świeżą zielonością. Kolory w Miasteczku pojawią się na pewno już wcześniej. Warto ich poszukać.

Ptaki zwyczajowo są pierwszymi zwiastunami wiosny. Są już sygnały, że pojawiły się pierwsze bociany, ale nie wiadomo, czy to te, które wróciły po zimie z ciepłych krajów, czy raczej te, które z powodu ciepłej aury nie odleciały od nas w ogóle.


Zanim jednak ptaki wędrowne zaczną tu przylatywać na dobre, do Kazimierza przylecą goście niezwykli – rajskie ptaki. Żart? W żadnej mierze.

W drugiej połowie lutego w Kazimierskim Ośrodku Kultury powstawać będą wielobarwne rajskie ptaki. Szablony do nich przygotują społecznie kazimierscy artyści fotograficy: Tomek Sikora i Maks Skrzeczkowski. A malować je będą dzieci i młodzież szkolna, którzy zapiszą się wcześniej na zajęcia plastyczne w KOKPiT.

- Mamy nadzieję, że nasza propozycja - rozwijająca wyobraźnię i ucząca młode pokolenie poszerzania granic aktywności twórczej – spotka się z dużym zainteresowaniem – mówią pracownicy Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki. – Zachęcamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym do zapisów do grupy malującej te ptaki. Zapisy w KOKPiT. Zachęcamy również do udziału klasy szkolne albo koła plastyczne z naszych kazimierskich szkół.

Stworzone wspólnie kazimierskie rajskie ptaki zadomowią się w jednym z pobliskich wąwozów. Warto ich poszukać pod koniec lutego. Wiosna przecież tuż tuż.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę