Piękny i nowy jeszcze przed sezonem

Skomentuj (3)

Bosmanat w kazimierskiej marinie zostanie odbudowany jeszcze przed sezonem. Wykonawca robót już został wybrany.

Bosmanat w wybudowanej za unijne pieniądze kazimierskiej marinie spłonął w kwietniu ubiegłego roku. Budynek nie nadaje się do remontu i trzeba będzie go rozebrać i zbudować od podstaw. Jego wygląd jednak nie zmieni się, ma on zostać odbudowany według pierwotnego projektu.

- Wprowadziliśmy tylko drobne udogodnienia – mówi burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula. – Pojawią się dodatkowe otwory okienne, które pozwolą patrzeć zarówno na wjazd do portu, jak i na sam port, co znacznie ułatwi dozorowanie tego obiektu.

Na początku marca w drodze przetargu wybrany został wykonawca robót. Spośród 5 oferentów wybrano firmę „Usługi Budowlane Adam Watras”, która wykona prace budowlane w porcie za ponad 70 tysięcy złotych. Budynek ma być gotowy w połowie kwietnia.

Urząd Miasta przygotowuje się teraz do wybrania osoby, która w czasie sezonu administrować będzie kazimierską mariną. Do jej obowiązków należeć będzie prowadzenie portu, a więc m.in. udostępnianie placu i łódek, a także współpraca z kazimierskim Towarzystwem Wiślanym, które jak dotychczas będzie miało możliwość nie tylko korzystania z portu, ale także organizowania na jego terenie imprez kulturalnych.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • panienka z okienka
  "Pojawią się dodatkowe otwory okienne, które pozwolą patrzeć zarówno na wjazd do portu, jak i na sam port, co znacznie ułatwi dozorowanie tego obiektu."

  A co z dozorowaniem w zimie, kiedy marina jest nieczynna?
  Okna same dopilnują?
 • pijany znad Grodarza
  Jaki wynik ŚLEDZTWA ?
  • obserwator
   jak zwykle zaden wynik- podpalono kilka obiektow w tym stuleciu w Kaziku i nigdy nie znaleziono sprawcy

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę