Pięćset z dziesięciu tysięcy

Skomentuj (1)

zobacz więcej (9)

Zaledwie 500 zdjęć wybranych z 10 tysięcy złożyło się na prezentację multimedialną, podczas której nasz redakcyjny kolega Mateusz Stachyra i inni uczestnicy wyprawy do Birmy i Tajlandii opowiadali o swoim odkrywaniu tej części Azji.

Miesiąc przygód i 10 tysięcy fotografii. Szczególna to pamiątka, której nie warto chować do szuflady. Zdjęcia piękne, mimo że Birma to kraj bardzo biedny. Ubóstwo podkreśla przepych birmańskich świątyń zdobionych płatkami czystego złota. Fotografie z jednej strony są swego rodzaju dziennikiem z podróży, z drugiej – próbą portretu kraju i ludzi. Z jednej strony dokumentują miesięczną wędrówkę po Birmie i Tajlandii kazimierskich podróżników: Mateusza Stachyry, Roberta Sulkiewicza i ich przyjaciół. Z drugiej – pokazują Birmę jako kraj złotych świątyń, tubylców przyjaźnie nastawionych do przybyszów, wszechobecnych dzieci – także w strojach mnisich, kraj dróg bez asfaltu, gdzie odległość mierzy się nie w kilometrach, ale w godzinach podróży, kraj ośmiu dni tygodnia, gdzie środa jest dniem tak ważnym, że dzieli się go na pół i liczy jako dwa dni... Dla Europejczyka taka podróż nawet tylko przed ekranem projektora to zupełna egzotyka.

Dopełnieniem wrażeń były pamiątki, które uczestnicy wyprawy przywieźli ze sobą, niektóre z nich – jak cukierki z soku palmy czy inne – słodko – kwaśne płatki – można było też spróbować. W przerwie projekcji podano zupę z galangal, mleczkiem kokosowym i trawą cytrynową – przygotowaną zgodnie z tajskimi recepturami – Robert Sulkiewicz – właściciel restauracji Knajpa U Fryzjera w czasie podróży po Azji odbył krótki kurs kulinarny.

- Tajskie jedzenie jest znakomite – wyważone: i ostre, i słodkie, i kwaśne – zachwalał tajską kuchnię Robert Sulkiewicz. Jednak pytany o rozszerzenie menu swojej restauracji, zaprzeczał, chociaż zupa skądinąd wszystkim smakowała.

Robert Sulkiewicz zaprasza kazimierskich podróżników do dzielenia się w Knajpie U Fryzjera wrażeniami ze swoich podróży po świecie, np. w formie prezentacji multimedialnych takich jak powyższa – opowiadająca o Birmie i Tajlandii.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Tadek
    10 000 przez miesiąc... Ja przez 5 lat mam 5 000... A nie szykuje się jakaś tradycyjna wystawa, co na ścianie wisi?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę