Pięciu urzędujących burmistrzów

Skomentuj (8)

zobacz więcej (10)

„Wprowadzam z dniem 1 czerwca 2014 zakaz stawiania złych ocen uczniom na terenie Gminy Kazimierz Dolny. Zakazuję zadawania prac domowych. Nakazuję Nauczycielom i Rodzicom być szczególnie wyrozumiałymi i miłymi dla dzieci.” Zarządzenie o takiej treści 2 czerwca podpisało kolejno czterech kazimierskich burmistrzów.

W kazimierskim magistracie przy ul. Senatorskiej 2 czerwca urzędowało aż pięciu burmistrzów, nie licząc zastępcy. W ten sposób burmistrz Grzegorz Dunia uhonorował zwycięzców organizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Kazimierzu konkursu literackiego „Szkoła moich marzeń”. Spośród 32 uczestników z 5 szkół najlepsi okazali się:

 

 • Gabriela Skoczek ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku w kategorii klasy 1–3,
 • Leszek Trojnara ze Szkoły Podstawowej w Kazimierzu Dolnym i Albert Pacocha ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku, ex aequo w kategorii klasy 4–6,
 • Nina Welo z Gimnazjum w Kazimierzu Dolnym,
 • Dominika Saran ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy  (wyróżnienie).


- O jakiej szkole marzą dzieci? O pięknych, kolorowych salach lekcyjnych. O pięknej stołówce. O basenie. O wspaniale wyposażonych pracowniach, komputerowej zwłaszcza, ale także chemicznej czy biologicznej. O pięknej sali gimnastycznej. O ładnym, funkcjonalnym otoczeniu: żeby było zielono, kolorowo, żeby było dużo światła i słońca. O tym marzą dzieci – podsumowała wyniki prac konkursowych Ewa Wolna – członek jury, polonistka i radna. – Ja myślę, że nowa szkoła spełni te wszystkie dziecięce marzenia.

Burmistrz przypomniał nagrodzonym dzieciom i ich rodzicom, jak będzie wyglądała nowa szkoła w Kazimierzu, prezentując plansze zaprojektowanego budynku wraz z otoczeniem. Nie wykluczał, że na wygląd wnętrza placówki bezpośredni wpływ będą miały właśnie dzieci.

Uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Szkoła moich marzeń” zakończyło podpisanie "Zarządzenia Nr 1 Burmistrza Kazimierza Dolnego z dnia 1 czerwca 2014 w sprawie organizacji Dnia Dziecka na terenie Gminy Kazimierz Dolny". W rolę burmistrza wcielali się kolejno zwycięzcy konkursu, podpisując dokument, który obowiązywać ma w każdy Dzień Dziecka, także jeszcze w tym roku, gdyż jak się okazało, obchody święta dziecka w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu odbędą się w terminie późniejszym.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • emigrantka
  Nowy a zarazem stary Burmistrz też ma kandydować podobno, ale tutaj rozchodzi sie o rewolucjonistę! Dobrze znana jest to nam osoba, działająca w gminie i pełniąca dość istotne stanowisko! nasłuchujcie dobrze bo szykuje się przewrót! a Niech nasz szanowny Pan Burmistrz robi rachunek sumienia bo tylko tyle mu na ten moment pozostało!
 • Z miasta
  Czy ja dobrze widzą na 5 zdjęcia redaktor Anna Filipowska?Przecież wiadra pomyj burmistrz wylewał na panis redaktor,kiedy na okładkach widniał pan Radny Suszek.Ktoś przełożył wajchę?
 • Z za miasta
  Oczywista burmistrz jak dziecko lubi się bawić niech używa zabawy. W przyszłym roku nikt go już nie zaprosi PA PA panie burmistrzu, panu już dziękujemy.
 • pijany znad Grodarza
  @ Kosiarz wału.
  "Tak tak popieram" Mowisz o moim ZEJSĆIU?>
 • szok
  Czyżby 'nowy' kandydat to 'stary' burmistrz A Szczypa?
 • emigrantka
  @Pijany znad Grodarza - zmiany szykują się i to ogromne. Słuchy o nowym kandydacie na Burmistrza są już potwierdzone. Wreszcie pojawia się nadzieja na to, że w naszym miasteczku zapanuje ład i porządek!
 • Kosiarz wału
  Tak tak popieram
 • pijany znad Grodarza
  Nie dożyję tej chwili, kiedy jedno z Nich będzie Burmistrzem, a na zmiany NAJWYŻSZY CZAS.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę