Pejzaż nie tylko z gżegżółką

Skomentuj (1)

Wyjątkowi goście, niecodzienne spotkania. A wszystko to w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki - Bibliotece Publicznej. Zapraszamy zarówno młodych miłośników literatury, jak i tych starszych, każdy odnajdzie bowiem coś dla siebie.

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki - Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym to nie tylko miejsce, w którym można wypożyczyć książki czy skorzystać z Internetu.  Instytucja ta bywa także galerią oraz miejscem licznych spotkań, między innymi z twórcami. Dwa takie spotkania właśnie przed nami.

Pierwsze odbędzie się 26 września, o godz. 10.00 i 11.00. Gościem specjalnym będzie Małgorzata Strzałkowska, która promować będzie swoją najnowszą książkę, pt. „Pejzaż z gżegżółką”. Całość poprowadzi Katarzyna Adamowska - instruktor Biblioteki Powiatowej w Puławach.

Kim jest Małgorzata Strzałkowska? O czym są jej książki? Pisarka urodziła się w Warszawie. Jest absolwentką bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej ze specjalnością bibliograficzno - edytorską. Była pracownikiem Biblioteki Publicznej miasta Warszawy oraz Instytutu Głuchoniemych. Obecnie jest ilustratorką i autorką licznych wierszy, baśni, opowiadań czy tekstów piosenek. Na swoim koncie ma kilka książek: „Wierszyki łamiące języki”, „Leśne głupki”, „Wiersze, że aż strach!”, „Rymowane przepisy na kuchenne popisy”.

- W dzieciństwie marzyłam o tym, aby zostać baletnicą, a później ogrodniczką – pisze o sobie Małgorzata Strzałkowska. - To, co robię teraz, czyli pisanie i ilustrowanie, przyszło do mnie samo, dość późno i właściwie zupełnie nieoczekiwanie. I nieustająco daje mi tyle radości, że ho! ho! Albo jeszcze więcej!

Warto wspomnieć o tym, że sponsorem wydarzenia jest wydawnictwo Media Rodzina. W październiku odbędzie się kolejne spotkanie sfinansowane przez ten sam podmiot, a jego gościem będzie związany z Kazimierzem malarz i ilustrator Piotr Fąfrowicz.

Jeszcze jedno spotkanie autorskie odbędzie się 4 października o godzinie 10.00. A jego gościem będzie Katarzyna Enerlich – polska pisarka i poetka. Urodziła się 15 lutego 1972 r. w Mrągowie, jest absolwentką Wydziału Humanistycznego, Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Początkowo pracowała jako dziennikarka, potem jako pracownik informacji turystycznej i promocji miasta. Obecnie jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i autorką wielu znakomitych książek, m.in. „Prowincja pełna marzeń”, „Czas w dom zaklęty”, „Oplątani Mazurami” czy „Czarodziejka Jezior”. Katarzyna Enerlich jest także współautorką antologii poetyckich: „Próg”, „Za progiem”, „Tutaj się ze sobą mijamy”, „Harmonia dusz”. Na swoim koncie, pisarka ma również kilka nagród i wyróżnień, m.in. zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Dziennikarz z naszych stron” Fundacji Stefana Batorego, Nagrodę Kulturalną Burmistrza i Rady Miejskiej za osiągnięcia literackie, Medal Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego za zasługi dla Warmii i Mazur.

 

Spotkanie z Katarzyną Enerlich odbędzie się, dzięki współpracy kazimierskiej biblioteki z Instytutem Książki w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

 

Podczas spotkań z twórcami będziemy mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, dotyczących zarówno książek, jak i samych autorów. Każdy z uczestników będzie miał szansę na to, by dostać autograf, a także zadać pytanie twórcy. Wszystkich miłośników literatury zapraszamy więc do kazimierskiej biblioteki.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • pijany znad Grodarza
    trudne. Wyraz na miarę DYKTANDA. Te " Leśne głupki" wydaja się sympatyczne. Czuję z nimi bliskość, dlatego tez nie pojdę w marszu ,marszu / jak to było?/ aha. W obronie mediów.

Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę