Patriotyczne śpiewanie

Skomentuj (3)

zobacz więcej (8)

„Patriotyczne śpiewanie” – to pomysł na radosne świętowanie Święta Niepodległości. W ten sposób jedną z najważniejszych rocznic w historii naszego kraju uczcili wraz z kazimierzakami młodzi chórzyści z „Canto” i „Cantare”.

Uczniowie i absolwenci Gminnego Zespołu Szkół – członkowie chórów „Canto” i „Cantare” zaprosili kazimierzaków do Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i turystyki w sobotę 9 listopada na wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich i patriotycznych w oparciu o specjalnie na tę okazję przygotowany śpiewnik „Droga do wolności”.

Pod kierunkiem Moniki Arbuz i przy akompaniamencie Jerzego Kuny wspólnie odśpiewano 16 pieśni nawiązujących do czasów powstań narodowych, I wojny światowej, odzyskania niepodległości i „Solidarności”. Każdej z nich towarzyszyła historia jej powstania lub informacja o autorze.

Niektóre z tych pieśni wybrzmią także jutro w czasie jednej z przerw
w Gminnym Zespole Szkół, który włącza się tym samym w akcję patronatem  Wiceminister Obrony Narodowej, Beata Oczkowicz "Rozśpiewana Przerwa - Patriotyczne Śpiewanie". Akcja ta ma na celu popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, propagowanie wartości patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego oraz ukazanie roli pieśni patriotycznej w historii narodu polskiego.

 

Fot. Z archiwum Gminnego Zespolu Szkół

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę