Parchatka walczy o Klub Seniora+

zobacz więcej (7)

W świetlicy w Parchatce ma powstać Klub Senior + adresowany do wszystkich mieszkańców gminy Kazimierz, którzy ukończyli 60. rok życia.
Spotkania świąteczne, wspomnieniowe czy z okazji rocznic patriotycznych, wspólne śpiewanie, recytowanie, ale także wykonywanie tradycyjnych ozdób. Bardziej lub mniej odświętnie. Z udziałem władz gminnych lub bez. Świetlica w Parchatce – mająca swoją siedzibę w odnowionej kilka lat temu dawnej szkole – tętni życiem, gromadząc liczne grono mieszkańców wsi. Swoją działalność dokumentuje na prowadzonym przez mieszkankę Parchatki Annę Rybczyńską facebookowym profilu Dzieje Parchatki.
W parchackiej świetlicy z inicjatywy mieszkańców Parchatki: Patrycji Johansen i sołtysa oraz radnego Rady Miejskiej Ryszarda Rybczyńskiego wkrótce ma powstać Klub Senior +, z którego będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy gminy Kazimierz, którzy ukończyli 60 lat.  W ramach swojej działalności klub organizować będzie warsztaty terapii zajęciowej (m.in. zajęcia z rękodzieła), zajęcia kulturalno-oświatowe, edukacyjne, kulinarne, sportowo-rekreacyjne oraz społecznie aktywizujące.
Gmina Kazimierz Dolny złożyła właśnie wniosek do Wojewody Lubelskiego w sprawie powołania do życia Klubu Senior +. Jeżeli uda się pozyskać środki, w pierwszym etapie zostaną one przeznaczone na adaptację budynku i zakup niezbędnego wyposażenia. Wyniki konkursu będą podane do publicznej wiadomości w lutym i wtedy będzie się mogła rozpocząć realizacja zadania. Środki na działalność Klubu jego inicjatorzy mają zamiar pozyskać, składając pod koniec tego roku kolejny wniosek do Wojewody.
Fot. Dzieje Parchatki

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę