Ogródki powróciły na kazimierski Rynek

Tegoroczny sezon letni zaczyna się nieco później i inaczej niż zazwyczaj. Z wiadomych względów. Jednak powoli powracamy do życia, Kazimierz Dolny również. Od kilku dni możemy zjeść obiad w restauracji i wypić kawę w kawiarnianym ogródku. Również na kazimierskim Rynku. Turysto, Kazimierz na Ciebie już czeka!
Od tego tygodnia, dokładniej od poniedziałku 18 maja, po dwumiesięcznej przerwie, na nowo otwarte zostały restauracje i kawiarnie serwujące dania oraz napoje na miejscu, a nie tylko "na wynos", przez okienko. By móc znów przyjmować gości, lokale gastronomiczne muszą jednak spełnić wytyczne dotyczące bezpieczeństwa. Jak wyglądają te wytyczne?
Jedną z najważniejszych zasad jest ograniczona liczba gości, którzy mogą jednocześnie przebywać w środku. W pomieszczeniu nie może być więcej niż 1 osoba na 4m2. Te same ograniczenia dotyczą ogródków kawiarnianych. Warto wiedzieć także o tym, że zgodnie z rządowymi zaleceniami, stolik, przy którym możemy usiąść, wskaże nam obsługa lokalu. Dodatkowo przed wejściem do restauracji czy kawiarni obowiązkowa jest dezynfekcja rąk. Ponadto, stojąc w kolejce, pamiętajmy, by zachować dwumetrowy dystans.
Z kim możemy usiąść przy jednym stoliku? Jedynie z bliską rodziną oraz osobami pozostającymi we wspólnym gospodarstwie domowym. Co ważne, stojąc w kolejce, składając zamówienie czy idąc do toalety w lokalu, musimy mieć na twarzy maseczkę. Zdejmujemy ją dopiero w momencie, gdy usiądziemy przy stoliku – dotyczy to zarówno wnętrza lokalu, jak i ogródków.
Czy w Kazimierzu Dolnym także możemy wypić kawę w kawiarnianym ogródku? Ależ oczywiście. W minionych dniach na kazimierski Rynek, ale także w inne miejsce powróciły ogródki. Stosując się do wszelkich zasad bezpieczeństwa, kazimierscy przedsiębiorcy są gotowi, by przyjmować gości. Otwartych jest już większość kazimierskich restauracji, knajp, kawiarni a także punktów małej gastronomii. Coraz więcej w Miasteczku także spacerujących turystów. I oby ten wzrostowy trend się utrzymał.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę