Odkrycie fresku z 1915 r.

Skomentuj (9)

Podczas remontu kamienicy Lichtsona odkryto – jak twierdzi właściciel studia KZMRZ – gdzie odkrycia dokonano – stuletni fresk przedstawiający ważne wydarzeni z życia kazimierskiego aptekarza.

Studio KZMRZ mieści się od niedawna w kamienicy Lichtsona z wejściem od strony ulicy Nadwiślańskiej.  Organizowane są tu wystawy malarstwa i mimo niewielkiej przestrzeni nawet koncerty. W czwartek na profilu facebookowym lokalu pojawiła się elektryzująca informacja „Sensacja! W Kazimierzu Dolnym odkrycie fresku z 1915 r. !”

Fresk w kamienicy aptecznej? Z 1915 r.? Wygląda to tyleż intersująco, co niewiarygodnie.

- W ramach remontu w kamienicy Lichtsona odkryto stuletni fresk przedstawiający ważne wydarzeni z życia Stanisława Lichtsona – wyjaśnia właściciel Studia KZMRZ.

Co jest na tym fresku? Skąd wiadomo, że jest on z 1915 r.? Czy rzeczywiście jest na tyle dobrze zachowany, że wiadomo, że przestawia kazimierskiego aptekarza?

W zasadzie więcej pytań, niż odpowiedzi. Sprawa być może wyjaśni się już w sobotę 7 lipca o godzinie 18.00. Właściciel obiecuje pokazać malowidło publicznie.

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • www
  Kamienica Lichtsona zostala zesklepiona z sąsiednim budynkiem w 1922 r , a to pomieszczenie jest wlasnie w tym sasiednim budynku ,więc jak to mozliwe . Sciema ,ze hej. To Kabaret nie sensacja.
 • MiM
  Z 1915 ??? Nie wierzę.Ale z roku tysiąc pięćset sto dziewięćset to wiarygodne stuprocentowo !
 • Jankiel
  Redaktorów dziennika „Haaretz” trzeba koniecznie o tym powiadomić. Przelećcie strych może gdzieś w kącie leży chałat.
 • : )
  może jeszcze dodajmy, że jak twierdzi "anonimowy" właściciel :)
 • Maurycy z Bochotnicy
  Napis "Apteka" autorstwa Edmunda Johna nie był pewnie dużo młodszy. Ale freskiem i do tego zabytkowym to już niestety, jak widać nie był...
 • babcia
  Sporo tu widzę na tym obrazku. Tak maluje mój wnuczek - 4 latka
  • chwyt marketingowy
   To jest wlasnie Ten fresk babciu tylko nie skończony .
  • mim
   chłyt matertingowy
 • Zapraszamy
  Od reklamy do reklamy.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę