Odkrycie fresku z 1915 r.

Skomentuj (9)

Podczas remontu kamienicy Lichtsona odkryto – jak twierdzi właściciel studia KZMRZ – gdzie odkrycia dokonano – stuletni fresk przedstawiający ważne wydarzeni z życia kazimierskiego aptekarza.

Studio KZMRZ mieści się od niedawna w kamienicy Lichtsona z wejściem od strony ulicy Nadwiślańskiej.  Organizowane są tu wystawy malarstwa i mimo niewielkiej przestrzeni nawet koncerty. W czwartek na profilu facebookowym lokalu pojawiła się elektryzująca informacja „Sensacja! W Kazimierzu Dolnym odkrycie fresku z 1915 r. !”

Fresk w kamienicy aptecznej? Z 1915 r.? Wygląda to tyleż intersująco, co niewiarygodnie.

- W ramach remontu w kamienicy Lichtsona odkryto stuletni fresk przedstawiający ważne wydarzeni z życia Stanisława Lichtsona – wyjaśnia właściciel Studia KZMRZ.

Co jest na tym fresku? Skąd wiadomo, że jest on z 1915 r.? Czy rzeczywiście jest na tyle dobrze zachowany, że wiadomo, że przestawia kazimierskiego aptekarza?

W zasadzie więcej pytań, niż odpowiedzi. Sprawa być może wyjaśni się już w sobotę 7 lipca o godzinie 18.00. Właściciel obiecuje pokazać malowidło publicznie.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (9)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2018.
Pokaż stopkę