Od ucha! Do tańca!

zobacz więcej (18)

W sobotę wieczorem cały kazimierski rynek śpiewał i tańczył. 52. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych tradycyjnie dał okazję do zabawy ludowej, na którą wszyscy czekali.

Festiwalowa sobota upłynęła w Kazimierzu jak zwykle pod znakiem ludowej dyskoteki. Taneczne pary – początkowo nieśmiało, potem coraz chętniej –  gromadziły się pod sceną nie tylko na rynku, ale także w klubie Tyndyryndy, gdzie na parkiecie drżącym od przytupów i hołubców w zasadzie w końcu nie było miejsca na przysłowiową szpilkę. Zmieniające się na scenie zespoły rżnęły od ucha energiczne polki i oberki.

Wytchnieniem dla taneczników zdawały się być występy śpiewaków,  chociaż i one pełne były energii i pasji, nawet nie pasujące do czerwcowego kalendarza podlaskie konopielki z taką mocą wyśpiewywane przez kompanię wołoczebników, że aż chciałoby się pospieszyć czas, by zobaczyć, jak odbywa się to wielkanocne chodzenie po domach w okolicach Knyszyna ze śpiewanymi wiosennymi życzeniami – urodzaju gospodarzom, a pannom i kawalerom zmiany stanu cywilnego.

Zabawa przy ludowej muzyce trwała w Kazimierzu do późnych godzin nocnych.  A rynek tonął w światłach układających się w stylizowane ludowe wzory na kamieniczkach i farze.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę