O swoich ilustracjach opowie Piotr Fąfrowicz

W niedzielne popołudnie 7 sierpnia w Domu Kuncewiczów – oddziale Muzeum Nadwiślańskiego odbędzie się wernisaż wystawy prac Piotra Fąfrowicza, którego prace – nierzadko związane z Kazimierzem – należą do najbardziej rozpoznawalnych na rynku sztuki.

Piotr Fąfrowicz pochodzi ze Szczecina, ale studia skończył na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (historia sztuki) i w Warszawie (szkoła animacji filmowej). Malować zaczął w czasie studiów – początkowo były to obrazy olejne, później – temperą na papierze. Artysta zajmuje się także ilustrowaniem książek dla najmłodszych. Wiele z jego ilustracji otrzymało prestiżowe nagrody m. in. na Międzynarodowym Biennale Ilustracji w Aki Town w Japonii.
Na wystawie w Domu Kuncewiczów będą prezentowane prace z książki Joanny Rudniańskiej „Bajka o Wojnie”.


- „Bajka o Wojnie” przedstawia tragedię Hiroszimy widzianą oczami dziecka, począwszy od naiwnej dziecięcej fascynacji militaryzmem, aż do strasznej zagłady miasta 6 sierpnia 1945 roku i związanego z nią indywidualnego poczucia winy – czytamy na stronie wydawnictwa Bajka. – Prostej, oszczędnej w słowa, a zarazem bajkowej narracji towarzyszą szlachetne ilustracje Piotra Fąfrowicza. To książka dla dzieci i dorosłych, z niezwykle ważnym i aktualnym przesłaniem – że każda wojna jest zła.


W trakcie spotkania w Kuncewiczówce 7 sierpnia o godzinie 17.00 Piotr Fąfrowicz opowie o tym, jak powstają jego ilustracje do książek dla dzieci.

 

Natomiast w poniedziałek 8 sierpnia o istocie ilustracji dla najmłodszych na przykładzie „Bajki o wojnie” opowiadać będzie Krystyna Rybicka kurator wystaw ilustracji dla dzieci z lubelskiej Galerii 31, kierownik filii numer 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Spotkanie to będzie niejako ukoronowaniem całego dnia poświęconego właśnie ilustracji. Kuncewiczówka zaprasza bowiem dzieci na warsztaty plastyczne związane z legendą o kazimierskim koguciku. Poniedziałkowe zajęcia dla dzieci u Kuncewiczów zaplanowano  w kilku turach: o 12.00, 13.00, 14.00 lub 15.00.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę