O swoich ilustracjach opowie Piotr Fąfrowicz

W niedzielne popołudnie 7 sierpnia w Domu Kuncewiczów – oddziale Muzeum Nadwiślańskiego odbędzie się wernisaż wystawy prac Piotra Fąfrowicza, którego prace – nierzadko związane z Kazimierzem – należą do najbardziej rozpoznawalnych na rynku sztuki.

Piotr Fąfrowicz pochodzi ze Szczecina, ale studia skończył na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (historia sztuki) i w Warszawie (szkoła animacji filmowej). Malować zaczął w czasie studiów – początkowo były to obrazy olejne, później – temperą na papierze. Artysta zajmuje się także ilustrowaniem książek dla najmłodszych. Wiele z jego ilustracji otrzymało prestiżowe nagrody m. in. na Międzynarodowym Biennale Ilustracji w Aki Town w Japonii.
Na wystawie w Domu Kuncewiczów będą prezentowane prace z książki Joanny Rudniańskiej „Bajka o Wojnie”.


- „Bajka o Wojnie” przedstawia tragedię Hiroszimy widzianą oczami dziecka, począwszy od naiwnej dziecięcej fascynacji militaryzmem, aż do strasznej zagłady miasta 6 sierpnia 1945 roku i związanego z nią indywidualnego poczucia winy – czytamy na stronie wydawnictwa Bajka. – Prostej, oszczędnej w słowa, a zarazem bajkowej narracji towarzyszą szlachetne ilustracje Piotra Fąfrowicza. To książka dla dzieci i dorosłych, z niezwykle ważnym i aktualnym przesłaniem – że każda wojna jest zła.


W trakcie spotkania w Kuncewiczówce 7 sierpnia o godzinie 17.00 Piotr Fąfrowicz opowie o tym, jak powstają jego ilustracje do książek dla dzieci.

 

Natomiast w poniedziałek 8 sierpnia o istocie ilustracji dla najmłodszych na przykładzie „Bajki o wojnie” opowiadać będzie Krystyna Rybicka kurator wystaw ilustracji dla dzieci z lubelskiej Galerii 31, kierownik filii numer 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Spotkanie to będzie niejako ukoronowaniem całego dnia poświęconego właśnie ilustracji. Kuncewiczówka zaprasza bowiem dzieci na warsztaty plastyczne związane z legendą o kazimierskim koguciku. Poniedziałkowe zajęcia dla dzieci u Kuncewiczów zaplanowano  w kilku turach: o 12.00, 13.00, 14.00 lub 15.00.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę