Nowy rok szkolny w nowej szkole?

Skomentuj (4)

Wakacje już na finiszu. Do rozpoczęcia roku pozostał właściwie tydzień. Budynek szkoły błyszczy  nowością w dzień i w nocy, ale obecność kontenerów wciąż niepokoi. Czy kazimierskie dzieci w tym roku szkolnym będą uczyć się w nowej szkole?

Budowa nowej szkoły na ulicy Szkolnej w końcu dobiegła końca. Umocniono skarpę, uporządkowano teren wokół, odnowiono kapliczkę.

- Szkoła piękna, ale czy nasze dzieci rzeczywiście będą się tu uczyć od września? Nikt nic nie wie, nikt nam nic nie mówi – mówi jedna z mam ucznia kazimierskiej szkoły. – Wciąż stoją kontenery. Dlaczego?

Burmistrz Kazimierza uspokaja, że dzieci trzeciego września rozpoczną naukę w nowym budynku zgodnie z planem.

- Wszystkie odbiory mamy już za sobą, czekamy na pozwolenie na użytkowanie, odbiorę je w poniedziałek – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Kontenery są już puste, nie ma w nich żadnego mebla. Protokolarnie zostały zwrócone właścicielowi, firmie Ramirent. Nie płacimy za nie już od maja. Właściciele kontenerów są na etapie uzyskiwania pozwoleń na rozbiórkę.

Trzeciego września dzieci wejdą po raz pierwszy do nowego budynku. Planowane jest jego szczególnie uroczyste otwarcie. Kazimierz został wybrany jako miejsce wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego 2018/2019 na Lubelszczyźnie.

- Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie się uroczystą mszą św. o godz. 10.00 w kościele farnym. Głównym celebransem będzie ks. arcybiskup Stanisław Budzik. Potem przemarsz w asyście orkiestry dętej do szkoły. Na placu przed szkołą nastąpi powitanie, poświęcenie szkoły, przecięcie wstęgi i wejście do budynku. Po wejściu rozpoczną się oficjalne uroczystości, przemówienia zaproszonych gości a następnie cześć nieoficjalna - występy uczniów – mówi burmistrz.

Rozpoczęcie roku będzie również okazją do zwiedzenia nowej szkoły nie tylko dla rodziców uczniów, ale dla wszystkich chętnych. Dla tych, dla których nie starczy miejsca w głównej sali, na sali gimnastycznej wystawiony zostanie telebim.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Z bliska
  Huczne otwarcie,znamienici goscie,orkiestra..... niestety zapomniano o mieszkancach,o nauczycielach emerytach ,a dla przyzwoitosci wystarczyloby chociazby jedno ogolne zaproszenie.
 • mieszkaniec
  Jak to jest syn Pani Dudzińskiej szefowej PINB Puławy rysował projekt na zagospodarowanie kamieniołomu i PINB jeszcze nie zdążył napisać dokumentu stanowiącym o użytkowaniu szkoły ? Z tego co wyczytałem decyzja na użytkowanie szkoły uprawomocnia się po 2 tygodniach wiec kolejna beka.
  • pijany znad Grodarza
   Ale żeś się uwział na tego syna. Piszesz ciagle o nim. Rozumiem, że nawiązujesz do roku szkolnego, gdzie " nauczyciel uwziął się na mojego syna"
 • Krawat pnie Burmistrzu mus będzie zawi...
  Motko kochana, to jak jakiś Cud gdzie pincet osób musi zobaczyć żeby drugie pincet mogło uwierzyć. A zostało trochę pieniążków z budowy ,ze tak huczne otwarcie będzie .

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę