Nowy dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego

Skomentuj (38)
Jacek Serafinowicz wygrał konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. W konkursie startowali też Wiktor Kowalczyk i Halina Solecka.
Komisja konkursowa była niemal jednomyślna. Jacek Serafinowicz przedstawił ciekawy i ambitny projekt rozwoju kazimierskiego muzeum, które ma kilka oddziałów (w tym zamek w Janowcu i Kuncewiczówkę). Chce stworzyć związek muzeów nadwiślańskich, aby - jak mówi - przywrócić kulturową rangę Wiśle, a także rozpocząć współpracę Kazimierza Dolnego z Kazimierzem Krakowskim. Chce rozwiązać dwie wielkie bolączki muzeum: doprowadzić do finalizacji budowy nowego obiektu z salami na wystawy czasowe oraz opracować docelowy program dla zamku w Janowcu. Nowy dyrektor jest za odbudową południowego skrzydła zamku w ultranowoczesnej formie, aby stał się atrakcyjnym miejscem konferencyjnym.

Jacek Serafinowicz jest historykiem sztuki po Uniwersytecie Warszawskim, przez lata pracował w stolicy w pracowni badań urbanistycznych i architektury. W Ministerstwie Kultury był głównym specjalistą do spraw krajobrazu kulturowego, w Lublinie mieszka od 1990 roku - ostatnie 12 lat kierując Regionalnym Ośrodkiem Studiów i Ochrony Środowiska Kulturowego. To właśnie Serafinowicz doprowadził do wpisania Lublina na listę Dziedzictwa Europejskiego.

Wybór Serafinowicza powinien ustabilizować Muzeum Nadwiślańskie, które było ostatnio przedmiotem rozgrywek politycznych: stanowisko stracił najpierw dyrektor Wiesław Malawski, a ostatnio Tadeusz Rozłowski.(grj)

Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin

Skomentuj


Dodane komentarze (38)

 • Elż.K (gość)
  Lampki wina na wystawach raz na pół roku-to żaden problem.Tym pan doctor by pragnienia nie ugasił,oj nie....
 • trzeżwo myślący (gość)
  Od zawsze - dla nie wtajemniczonych.
 • trzeżwo myślący (gość)
  Tak to właśnie się zaczyna od lampki wina!!!
  Jestem abstynentem :)
 • Anonim (gość)
  Wow! Trzeźwo-Myślący, dlaczego Ci przeszkadza wino na otwarciu wystaw. To taka zwyczajowa lampka - tak jest w wielu galeriach. Przeszkadzać to może w skupieniu się właściwie tylko AA. Pozdrawiam.
 • Anonim (gość)
  Adam Słodowy ???
 • Anonim (gość)
  ...NIESTETY, NIE OLEJ DO GŁOWY ...
 • Anonim (gość)
  ...co się leje ?
 • Anonim (gość)
  ... moc truchleje ...
 • A.T (gość)
  Właściwie stoję w tej sprawie z boku...ale też chciałabym dowiedzieć się co to za sprawy wymagały tej stabilizacji przez wymianę dyrektora.
 • Figaro (gość)
  Ja uważam ,że trzeba dać szanse nowemu Dyrektorowi,mamy nowe otwarcie w polityce może czas wreszcie i na nasze Muzeum .Nie wiem jak wy ale ja nie słyszałem ostanio o jakiś ciekawych projektach w Muzeum Nadwiślańskim w tak zawanej placówce kulturalnej(MOŻE JESTEM GŁUCHY ?).

  A może powinno być tak jak zawsze cicho spokojnie i bez żadnych wydziwiań,bo to przecież Kazimierz .Wystarczy tu tylko być ,kupić piwo na Rynku i przejść się po wale ,a do
  Muzeum niech "warszawiaki "chodzą.
 • karol (gość)
  Uważam, że bardzo dobrym dyrektorem był pan Rozłowski..
  Szkoda, że tak postętuje sie z ludzmi, którzy kilkadziesiat lat pracowali dla tego muzeum i zostawili cząstkę siebie...Jak można tak potraktować człowieka?
  Ale widocznie dopóki jesteś potrzeby, dopóty Cię cenią... a póżniej na pohybel
  Idzie nowe!!! A właściwie wszystko po staremu!!!!
 • konkrety (gość)
  O, zaczyna się argumentacja przez obrażanie i ośmieszanie... Oto konkret! Pozdrawiamy Cię, zdenerwowany czlowieku. Uspokój się.
 • Anonim (gość)
  Nieuku,nie Konkret tylko konkrety.To nawet jednego słowa nie pojmujesz a do słowników odsyłasz....
 • KONKRET (gość)
  Zrób to sam! Tu jestem: nie widziałeś mnie? To ja - Twoj konkret i cala masa innych konkretów. W sprawie rozumienia słowa "STABILIZACJA" odsyłam do słowników.
 • Muzealnik (gość)
  Może przebywam w magazynie,ale przynajmniej potrafię czytać ze zrozumieniem ! A czy ty to potrafisz??? Prosiłem o KONKRETY !!! Jedno słowo nie tak trudno zrozumieć,spróbuj,na pewno potrafisz ! K O N K R E T Y !!! Określenie "ustabilizować sytuację" oznacza wszystko czyli nic !!!
 • trzeżwo myślący (gość)
  Przecież na otwarciach wszystkich wystaw wina nie brakuje, białe, czerwone ... leje się strumieniami. Może i tę sytuacje da się wyleczyć?
  Może rzeczywiście najwyższa pora "na doktora"? Picie na terenie wszystkich zakładów pracy powinno być tępione
  A toasty?,Tutaj nie widzę problemu - toast można obalać czymś innym, nie tylko alkoholem - polecam jakiś soczek:)
 • Elż.K (gość)
  Skoro takie porządki to może i na pana doktor-nieszczęście przyszedł czas ? bo najwyższa pora już !!!
 • jasnowidzący (gość)
  "Wystawy, wystawy, wystawy, wciąż nowe eksponaty" to ciężka praca personelu źle traktowanego i żle opłacanego, narażanego na przykrości i ciągły stres.
 • internauta (gość)
  A co takiego działo się w muzeum? Wystawy, wystawy, wciąz nowe eksponaty....To widziałem będąc w Kazimierzu i zwiedając muzeum.
  A wszystko "inne' to POLITYKA!!!
 • Anonim (gość)
  Jak "Muzealnik" nie rozumie, co złego się w Muzeum Nadwiślańskim dzialo. to znaczy, że przebywa w muzealnym magazynie przykryty grubą warstwą kurzu....

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Kamienica Celejowska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę