Nowa ulica Puławska

Skomentuj (7)

zobacz więcej (6)

Kończy się długo oczekiwany remont drogi powiatowej, łączącej Kazimierz Dolny z Bochotnicą. Ulica Puławska zyskała nową nawierzchnię, wyrównane pobocza oraz chodnik.

Przebudowa ulicy Puławskiej w Kazimierzu Dolnym planowana była od lat. O remont upominali się mieszkańcy Kazimierza i Bochotnicy, ale i odwiedzający Miasteczko turyści. Bo choć odległość między tymi dwoma miejscowościami jest niewielka, brak chodnika i zły stan drogi bardzo utrudniały poruszanie się na tamtym odcinku. Był to także problem dla rowerzystów, których w ostatnich latach ciągle przybywa.


Gmina Kazimierz przy współpracy z Powiatowym Zarządem Dróg w Puławach przygotowała dokumentację, w tym projekt chodnika i oświetlenia. Koszty zostały podzielone pół na pół. I takim sposobem, pod koniec czerwca br. rozpoczął się remont ulicy.


- Nowa nawierzchnia już została położona – mówi Łukasz Ciupa, Kierownik Sekcji Dróg i Mostów z Zarządu Dróg Powiatowych w Puławach. - Pobocza są przygotowane, kończą się także prace przy chodniku. W piątek, jeśli tylko pozwoli na to pogoda, odbędzie się malowanie.


Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Zwolenia. Prace postępują dość sprawnie, a ulica Puławska wygląda naprawdę dobrze. Nowa nawierzchnia ulicy, wyrównane pobocza, chodnik, znaki drogowe i oświetlenie, wykonane w pierwszym etapie (pod ziemią) – to efekt pracy wielu ludzi. Także urzędników.


- Bardzo się cieszę, że udało się w końcu wykonać to zadanie – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Teraz wjazd do Miasteczka wygląda ładnie, a poza tym na pewno będzie bezpieczniej na tym odcinku drogi. Ulicą Puławską bardzo często podróżują rowerzyści, całe rodziny z małymi dziećmi, zarówno turyści, jak i mieszkańcy. Teraz do spacerów przy przejażdżek na rowerach będzie można wykorzystać chodnik i bezpiecznie dotrzeć na miejsce.


Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach roboty remontowo – budowlane na ulicy Puławskiej zostaną zakończone. Zarówno mieszkańcy gminy, jak i odwiedzający Kazimierz turyści będą poruszać się po nowej, równej nawierzchni.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2022.
Pokaż stopkę