Nielegalne paliwo z Bochotnicy?

Skomentuj (14)

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 5 osób ze zorganizowanej grupy przestępczej specjalizującej się w przestępstwach paliwowych. Jedna z baz przeładunkowych znajdowała się w pobliskiej Bochotnicy?

Śledczy weszli jednocześnie na teren 3 wykorzystywanych przez przestępców baz zlokalizowanych na terenie województw lubelskiego i mazowieckiego. W jednej z nich – w Kazimierzu aż huczy, że znajdowała się ona w pobliskiej Bochotnicy – zatrzymali 2 mężczyzn w trakcie przepompowywania paliwa z dużej cysterny o pojemności 37 tys. litrów do dwóch mniejszych.

W kolejnej, chwilowo nieużywanej, bazie zatrzymano jej właściciela, a w trzeciej zabezpieczono nielegalne paliwo. Pomysłodawcę procederu zatrzymano na terenie województwa lubelskiego w  miejscu jego zamieszkania. Ustalono też, że piąta, ostatnia zamieszana w ten proceder osoba odbywa karę pozbawienia wolności w związku z inną sprawą.

Podczas akcji zabezpieczono w sumie 63 tys. litrów paliwa o wartości ponad 200 tys. złotych. Miało być ono przewożone tranzytem przez Polskę do innych krajów Unii Europejskiej, ale tak naprawdę nie opuszczało granic naszego kraju. W ten sposób przestępcy próbowali uniknąć płacenia podatków. Jak ustalili policjanci z CBŚP, paliwo po zaniżonych cenach i bez faktur trafiało na stacje benzynowe i do firm transportowych.

- Szacuje się, że straty Skarbu Państwa z tytułu przestępczej działalności tej grupy mogą wynieść kilkadziesiąt milionów złotych– podają policjanci z CBŚP. – Na chwilę obecną udokumentowano procesowo straty w wysokości ponad 7 mln złotych.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 2 samochody osobowe oraz 14 tys. złotych.

Zatrzymanym przedstawiono już zarzuty. Pomysłodawcy procederu za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Osoba ta została już tymczasowo aresztowana. Czterej pozostali oskarżeni o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi do 5 lat więzienia, nie zostali na razie aresztowani. Zastosowano wobec nich środki wolnościowe. Wszystkim postawiono również zarzuty z tytułu naruszenia skarbowego kodeksu karnego.

Organy ścigania: Centralne Biuro Śledcze Policji, Wywiad Skarbowy UKS w Lublinie i Prokuratura Apelacyjna w Lublinie rozpracowywały tę aferę od pewnego czasu. Akcji zatrzymania dokonano 26 stycznia około godz. 20.

Jak podaje Centralne Biuro Śledcze Policji, sprawa jest rozwojowa. Nadzoruje ją Prokuratura Apelacyjna w Lublinie.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • Obserwatorka
  Nareszcie coś zaczyna się dziać w sprawie nielegalnego paliwa z Bochotnicy !!!

  IZBA SKARBOWA W LUBLINIE obwieszcza o licytacji

  Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kraśniku podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 08 listopada 2016r. o godzinie 1000 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Kraśniku przy ul. Piłsudskiego 1, pokój nr 12, - w wykonaniu postanowienia prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie z dnia 25.02.2016 r. sygn. akt. Ap V Ds. 34/15Sp(c) w przedmiocie sprzedaży rzeczy, odbędzie się w trybie ustalonym w art. 105 §1 1 pkt 1 ustawy z dnia 17 czerwca 1996 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (tj. Dz.U. z 2016 r. poz 599 z późn.zm) pierwsza licytacja następującej ruchomości stanowiącej własność Artura Jasika zam. Podzamcze 13, 24-120 Kazimierz Dolny :
  - olej smarowy w ilości 31.739,00 (trzydzieści jeden tysięcy siedemset trzydzieści dziewięć) litrów będący substancją ropopochodną klasyfikacji CN 27101999
  wartość oszacowania wynosi: 31.739,00 zł netto,
  cena wywołania wynosi : 23.804,25 zł netto.
  Do wylicytowanej ceny należy doliczyć kwotę podatku akcyzowego, który wynosi 1180 zł za 1000 litrów, a do tej sumy doliczyć wartość podatku VAT w stawce 23%.
  W przypadku nie dojścia do skutku pierwszej licytacji, zostanie przeprowadzona druga licytacja w tym samym miejscu w dniu 10.11.2016 r. o godz. 1000. Cena wywołania w drugim terminie licytacyjnym wynosi ? wartości szacunkowej.
  Olej składowany jest w zbiorniku dozorcy na stacji paliw w miejscowości Jakubowice 7 gm. Annopol. Oględzin ruchomości oraz dokumentację laboratoryjnych badań próbek przedmiotowego oleju można dokonywać po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym (tel. 81/825-06-63) w dniu poprzedzającym licytację. Nabywca zobowiązany jest do odbioru nabytej ruchomości na koszt własny (w tym do jej przepompowania).
  Przystępujący do licytacji obowiązani są złożyć przed rozpoczęciem licytacji wadium w wysokości 1/10 kwoty oszacowania, tj. kwotę 3.173,90 zł. Wadium może być złożone prowadzącemu licytację lub wpłacone na rachunek organu egzekucyjnego: 04 1010 1339 0021 3413 9120 0000.
  Pełnomocnictwo do udziału w licytacji powinno być potwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym.
  Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kraśniku zastrzega sobie prawo odwołania licytacji bez podawania przyczyn oraz nie odpowiada za wady ukryte licytowanej ruchomości.
  Wszelkich dodatkowych informacji na temat ww. licytacji można uzyskać pod wyżej podanym nr telefonu.

  33534774
 • Obserwator
  Pan Król Ancymon z Koziej wólki uważa się za władcę Kazimierza Dolnego.
  Tak naprawdę to prawdziwy wypasiony bandyta który okradł skarb Państwa na grube miliony co potwierdza CBŚP.
  Organizuje szajki grasujące w okolicach Kazimierza robi różne ustawki żeby sprawić łomot niewinnym ludziom.
  Nakręca do tych czynów dziwnych szemranych gości i zleca karalne czyny pogrążając ich za każdym razem w świat przestępczy.
  Jest manipulatorem szarej masy co w głowie mają dwa góra trzy zwoje w mózgu.
  A ci głupcy jak cielęta na ślepo wykonują jego polecenia, już jeden siedział za wiertarki razem zrobili interes życia ha ha ha.
  I to jest właśnie kolega co wszystkim dookoła pomaga bu ha ha ha !!!!
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały usunięte. Prosimy o wpisy zgodne z regulaminem portalu.
 • Radio Eewań
  'Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 2 samochody osobowe oraz 14 tys. złotych."
  Słyszałem też o parze gumofilców, śmierdzących skarpetkach i kufajce.
  Jak podaje Centralne Biuro Śledcze Policji, sprawa jest rozwojowa i do tego może dojść para gaci i rower Ukraina.
 • kazimierzanka
  Wierzę, że jak niesłusznie aresztowany to da radę, przyszła dobra zmiana. Przecież jest jakieś prawo i sprawiedliwość i łaska nawet dla niewinnych.
 • Ilona
  A możesz podać przykłady tego "pomagania wszystkim dookoła" ? Bo jakoś nic nie słyszałam
 • Panika
  tu nie ma co sie smiac tylko trzeba działac i ratowac tego nieslusznie zatrzymanego czlowieka. Kiedy on pomagal wszystkim dookola to bylo dobrze, a kiedy dzieje mu sie krzywda to tylko "haha".

  Wstyd!!!!!
 • jaknajbardziej
  gdzie wyczytałaś że artykuł przeszkadza i o akceptacji zła ?
 • kazimierzanka
  Jestem zszokowana nie artykułem, ale tym co dzieje się w Kazimierzu i okolicach. Wszyscy o wszystkim wiedzą tylko strach lub brak odwagi powoduje milczenie. Dziwię się, że komuś przeszkadza artykuł a nie przestępcza działalność. Gratulacje dla jaknajbardziej za sposób "myślenia" i akceptację zła.
  • pijany znad Grodarza
   czyżbym o czymś nie wiedzial ?. haha
 • CBA
  Jest jeszcze jedna mafia w naszej gminie za którą instytucjonalnie jak na razie nikt się nie bierze... za wyjątkiem nagłaśniania rażącej patologii przez parę osób. A skubią nas, czyli podatników, jeszcze bardziej.
 • jaknajbardziej
  Przyznaję że jestem w szoku widząc ten artykuł na stronie kazimierskiego portalu...
  Gładziutkie grzeczniutkie teksty do tej pory,o zanahause strach wspomnieć choć
  i w gazetach i radio oddalonych przecież od Kazimierza mówiono o tym dawno a tu BACH ! Taki temat !
  Gdyby nie podpis pod artykułem byłbym przekonany że to takie czyjeś efektowne wejście (po ostatnim ogłoszeniu o przyjęciu do pracy w tym portalu)
  Gratulacje !
  • bo i pewnie
   Przecież ten artykuł to kalka tego co już napisano m.in. w Dzienniku Wschodnim.
   To jaknajbardziej możesz już wyjść z szoku.
   Gdyby portal napisał o tym 27 stycznia to byłoby coś.
 • kazimierzak
  Panie Waldku niech syn się nie boi, pan Grzegorz murem za nim stoi, panie Waldku niech syn się nie boi...

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę