Przestępcy paliwowi z Bochotnicy?

Skomentuj (7)

W Kazimierzu aż huczy, że ujawniona przez Centralne Biuro Śledcze Policji pod koniec stycznia afera paliwowa dotyczyła pobliskiej Bochotnicy. Czy to prawda?

Centralne Biuro Śledcze ujawniło informacje o aferze paliwowej na początku lutego. Piątka przestępców próbowała zarobić pieniądze na handlu paliwem, które miało być przewożone tranzytem przez Polskę do Unii Europejskiej, a faktycznie nie opuszczało granic naszego kraju. 

W obszernej notatce Centralnego Biura Śledczego, na którą powoływaliśmy się w poprzednim artykule, nakreślono specyfikę przestępstwa i ujawniono szczegóły akcji zatrzymania przestępców. 5 osobom, o których mówi się ogólnie, że pochodzą z województwa lubelskiego i mazowieckiego,  postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jedną z nich oskarżono o kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, co zagrożone jest już karą dwukrotnie dłuższego więzienia.  Wszyscy będą też odpowiadać za naruszenie art. 54 Kodeksu Karnego Skarbowego z tytułu nieujawnienia podstawy opodatkowania i uchylania się od płacenia podatku akcyzowego i opłaty paliwowej. Policjanci, którzy temu procederowi przyglądali się bacznie od października ubiegłego roku, do momentu zatrzymania udokumentowali straty na rzecz Skarbu Państwa w wysokości ponad 7 mln złotych.

Jedna z zatrzymanych pod koniec stycznia osób czekać będzie na sporządzenie aktu oskarżenia w Areszcie Śledczym w Lublinie, pozostali zaś po złożeniu poręczenia majątkowego – na wolności, objęto ich jedynie dozorem policyjnym. Kim są te osoby? Prokuratura apelacyjna w Lublinie Wydział V ds. Przestępczości Zorganizowanej, która prowadzi sprawę, nie potwierdza, że związane są one z Bochotnicą, o czym plotkuje się w Kazimierzu. Ujawnia jednak ich inicjały: AJ, AJ, MJ, RJ i JK.

Kiedy można spodziewać się sporządzenia aktu oskarżenia i zakończenia sprawy? Sprawy gospodarcze, w które zamieszanych jest wiele osób, mają charakter wielowątkowy i samo sporządzenie aktu oskarżenia może potrwać od dwu do nawet pięciu lat. Być może jednak wszystko rozstrzygnie się wcześniej.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Redakcja
  Link w jednym z komentarzy został wymoderowany. Prosimy o przestrzeganie regulaminu dyskusji.
 • Obserwatorka
  Nareszcie coś zaczyna się dziać w sprawie nielegalnego paliwa z Bochotnicy !!!

  IZBA SKARBOWA W LUBLINIE obwieszcza o licytacji ruchomości A.J.

  Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kraśniku podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 08 listopada 2016r. o godzinie 1000 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Kraśniku przy ul. Piłsudskiego 1, pokój nr 12, - w wykonaniu postanowienia prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie z dnia 25.02.2016 r. sygn. akt. Ap V Ds. 34/15Sp(c) w przedmiocie sprzedaży rzeczy, odbędzie się w trybie ustalonym w art. 105 §1 1 pkt 1 ustawy z dnia 17 czerwca 1996 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (tj. Dz.U. z 2016 r. poz 599 z późn.zm) pierwsza licytacja następującej ruchomości stanowiącej własność Artura Jasika zam. Podzamcze 13, 24-120 Kazimierz Dolny :
  - olej smarowy w ilości 31.739,00 (trzydzieści jeden tysięcy siedemset trzydzieści dziewięć) litrów będący substancją ropopochodną klasyfikacji CN 27101999
  wartość oszacowania wynosi: 31.739,00 zł netto,
  cena wywołania wynosi : 23.804,25 zł netto.
  Do wylicytowanej ceny należy doliczyć kwotę podatku akcyzowego, który wynosi 1180 zł za 1000 litrów, a do tej sumy doliczyć wartość podatku VAT w stawce 23%.
  W przypadku nie dojścia do skutku pierwszej licytacji, zostanie przeprowadzona druga licytacja w tym samym miejscu w dniu 10.11.2016 r. o godz. 1000. Cena wywołania w drugim terminie licytacyjnym wynosi ? wartości szacunkowej.
  Olej składowany jest w zbiorniku dozorcy na stacji paliw w miejscowości Jakubowice 7 gm. Annopol. Oględzin ruchomości oraz dokumentację laboratoryjnych badań próbek przedmiotowego oleju można dokonywać po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym (tel. 81/825-06-63) w dniu poprzedzającym licytację. Nabywca zobowiązany jest do odbioru nabytej ruchomości na koszt własny (w tym do jej przepompowania).
  Przystępujący do licytacji obowiązani są złożyć przed rozpoczęciem licytacji wadium w wysokości 1/10 kwoty oszacowania, tj. kwotę 3.173,90 zł. Wadium może być złożone prowadzącemu licytację lub wpłacone na rachunek organu egzekucyjnego: 04 1010 1339 0021 3413 9120 0000.
  Pełnomocnictwo do udziału w licytacji powinno być potwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym.
  Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kraśniku zastrzega sobie prawo odwołania licytacji bez podawania przyczyn oraz nie odpowiada za wady ukryte licytowanej ruchomości.
  Wszelkich dodatkowych informacji na temat ww. licytacji można uzyskać pod wyżej podanym nr telefonu.

  33534774
 • Obserwatorka
  Nareszcie coś zaczyna się dziać w sprawie paliwa z Bochotnicy Ho ho ho
  Zerknijcie na link poniżej tam wszystko jest napisane przez IZBĘ SKARBOWĄ W LUBLINIE
  [link wymoderowany]
  Na razie to okruszek, tego co powinno być skonfiskowane ancymonowi z Koziej Wólki
 • Obserwator
  Pan Król Ancymon z Koziej wólki uważa się za władcę Kazimierza Dolnego.
  Tak naprawdę to prawdziwy wypasiony bandyta który okradł skarb Państwa na grube miliony co potwierdza CBŚP.
  Organizuje szajki grasujące w okolicach Kazimierza robi różne ustawki żeby sprawić łomot niewinnym ludziom.
  Nakręca do tych czynów dziwnych szemranych gości i zleca karalne czyny pogrążając ich za każdym razem w świat przestępczy.
  Jest manipulatorem szarej masy co w głowie mają dwa góra trzy zwoje w mózgu.
  A ci głupcy jak cielęta na ślepo wykonują jego polecenia, już jeden siedział za wiertarki razem zrobili interes życia ha ha ha.
  I to jest właśnie kolega co wszystkim dookoła pomaga bu ha ha ha !!!!
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały usunięte. Prosimy o przestrzeganie regulaminu dyskusji.
 • Bochotniak
  Ludzie nie puszczajcie swoich żon i dzieci przez Bochotnicę, tutaj działa grupa "zeorganizowana". Przykładowo mój pies nie szczeka po zmroku bo strach. Swiatła też nie palimy bo jak taki "gangster" wraca do domu po robocie to też strach :)
 • Radio Erewań
  Ogłoszenie w Gazeta Praca:
  Przyjmę pracownika na platformy wiertnicze.
  Warunkiem nazwisko lub imię na J.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę