Niedziela dla Franka

Najbliższa niedziela w Kazimierzu upłynie pod znakiem Franka. To chłopiec, dla którego zbierane będą środki na leczenie. ALD – to rzadka choroba genetyczna. Wyleczyć jej nie można. Jedyne, co zrobić można – to poprawić jakość życia dziecka.

Choroba pojawiła się nagle. Do szóstego roku życia chłopiec rozwijał się jak każde dziecko w jego wieku. Jedną z jego pasji była ochotnicza straż pożarna, w której służy jego tata. Nawet teraz, gdy już nie widzi i nie porusza się samodzielnie, w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu Dolnym spędza wraz z tatą dużo czasu.

Adrenoleukodystrofię zdiagnozowali u Frania warszawscy lekarze ponad rok temu. To rzadka choroba genetyczna polegająca na występowaniu zaburzeń metabolicznych, doprowadzających do nieprawidłowych zmian w obrębie istoty białej ośrodkowego układu nerwowego i korze nadnerczej. Nie ma na nią lekarstwa. Jedyne, co można zrobić, to poprawić jakość życia Franka.

Chłopiec przyjmuje komórki macierzyste. Poddawany jest też innym niekonwencjonalnym terapiom i stałej rehabilitacji, co oczywiście jest bardzo drogie.

- Miesięczne zabiegi, rehabilitacje, suplementy oraz komórki macierzyste są bardzo kosztowne. Kurkuma 1500 zł Rehabilitacja 700 zł Suplementy 550 zł Komórki macierzyste 8000 zł – podają organizatorzy imprez charytatywnych, które odbędą się w najbliższą niedzielę 6 sierpnia w Kazimierzu. Dochód z nich przeznaczony zostanie na leczenie Franka.

Pierwsza z nich rozpocznie się na nadwiślańskim boisku Orłów Kazimierz o godzinie 14.00. To festyn charytatywny dla Franka, podczas którego wystąpi m.in. powstały pięć lat temu w Dęblinie zespół Bleach, który na swoim koncie ma już longplay "Ego", epkę "Seasons", 7 klipów i 3 single, a także wiele koncertów klubowych i na festiwalach takich, jak Seven Festival czy Jarocin Festival.

- Zespół Bleach wykonuje nowoczesną muzykę elektroniczno – rockową z zapatrzeniem na pop, a publiczność podczas każdego koncertu klaszcze w obie dłonie – zapowiadają organizatorzy.

Koncert ten poprzedzi występ Andrzeja Królikowskiego, autora piosenki i projektu „Skrzydła nad Kazimierzem”, w którego drugiej edycji będziemy uczestniczyć już we wrześniu.

Piknik to także dobre jedzenie: kiełbaski z grilla i lemoniada, a także – niespodzianka! którą bezpośrednio przed widzami przygotuje szef kuchni w Cook Up Studio Tomasz Królikowski.

- Najbliższa mi jest kuchnia tak zwana comfort food z odrobiną szaleństwa. To znaczy  – stare dobre smaki, ale podane w niecodzienny sposób. […] Lubię smaki Azji- Indie, Chiny, Tajlandia, Malezja – np. jakieś fajne curry z młodego żyta z warzywami i kaszą jaglaną. Lubię klasyki jak wołowinę po burgundzku i wiele innych ciężkich, europejskich połączeń. Lubię middle east i baranie albo wegetariańskie tagine z dipami, jogurtami i masą świeżych ziół – czyli słodko, aromatycznie i lekko pikantnie – mówił Królikowski jednym z wywiadów dla News Gastro.pl.

Czy przygotuje coś ze wspomnianych tu swoich ulubionych smaków?

- To, co przygotuje, będzie niespodzianką, z całą pewnością będzie to coś pysznego! – gwarantują organizatorzy. – Każdy będzie mógł oczywiście spróbować.

Na boisku o godzinie 16.00 pojawią się piłkarze. Reprezentacja Artystów Polskich rozegra mecz charytatywny kontra Ochotnicza Straż Pożarna Kazimierz Dolny. Na kazimierskiej murawie pojawią się takie gwiazdy, jak Przemysław Cypryański, Rafał Mroczek, Robert Moskwa, Marek Włodarczyk, Rafa Maserak, Marcin Mroczek, Jacek Kopczyński, Adam Wolski, Konrad Marszałek, Patryk Czerniejewski, Piotr Świerczewski, Grzegorz Jędrzejewski oraz Hiro Murakami.

Wieczorem o 20.00 w restauracji Hotelu Król Kazimierz odbędzie się „Kolacja z gwiazdami”. Swój udział zapowiedzieli między innymi Małgorzata Socha, Izabela Trojanowska, Romuald Lipko, Robert Kochanek, Justyna Marciniak, Przemysław Cypryański, Rafał Mroczek, Robert Moskwa, Marek Włodarczyk, Rafał Maserak, Kacper Gouda oraz Daria Kowolik. Imprezę poprowadzi Mateusz Laskowski Lasio Companija. Podczas kolacji wystąpią: Wandering, Wojciech Bochra, Izabela Trojanowska, Kacper Gołda, Daria Kowalik oraz Lasio Companija. Swoje umiejętności iluzjonistyczne pokaże Maciej Pęda. Kolacja zakończy się licytacją.

Cały dochód z tej i pozostałych niedzielnych imprez przekazany zostaje na leczenie Franka.

Bilety na Kolację z gwiazdami są dostępne w kazimierskich restauracjach. Jest też możliwość rezerwacji przez Internet bądź kontakt z organizatorem (Weronika: 785 653 070 lub Rafał: 695 637 280). Koszt biletu to 200 zł, liczba miejsc jest ograniczona.

 

Niech nas nie zabraknie w niedzielę w Kazimierzu! Pomóżmy Frankowi!

Osoby, które chciałyby wesprzeć finansowo Fundację Oswoić Los, mogą dokonywać wpłat na nr konta: 93 1240 2470 1111 0010 3546 8971 KONIECZNIE w tytule przelewu "Dla Franka Fernezego".

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę