Niedaleko Kazimierza powstanie park wodny

Skomentuj (10)

zobacz więcej (6)

Polana za okazałą bramą zwiastuje nie mniej okazałą budowlę. I właściwie nie myli się ten, kto tak myśli, że wkrótce tu taka pewnie powstanie. Tylko, że nie będzie to dom, a ponad dwudziestoczterohektarowy wodny park rozrywki!

Witoszyn. Wieś niedaleko Kazimierza. Spokojne, malownicze miejsce, jak wiele podobnych dokoła. Dziś za okazałą bramą rośnie trawa aż po linię wzgórz porośniętych drzewami. Wkrótce w ten krajobraz wpisze się kąpielisko, a w nim narciarski wyciąg wodny, zjeżdżalnia, wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych oraz kolejka gondolowa pomiędzy wzgórzami.

- Tam nie będzie żadnego budownictwa o dużej kubaturze – mówi Henryk Skoczek, armator floty kazimierskiej, którego marzeniem jest stworzyć 7 km od Kazimierza największy wodny park rozrywki w Polsce.

Nie oznacza to, że żadne budynki tam nie staną. Nad Potokiem Witoszyńskim zainstalowany zostanie młyn wodny, któremu ze wzgórza wtórować będzie starodawny wiatrak z pełnym wyposażeniem. Pojawi się kuźnia, obórka, stodółka i wóz drabiniasty, które złożą się na skansen ilustrujący życie wsi w całkiem jeszcze niedawnych czasach.

- Mam zamiar sprowadzić tu kilkanaście budynków – mówi Henryk Skoczek.

Na razie na 24 hektarach niedawno nabytej ziemi jest 7 hektarów zamulonych stawów. I tak jeszcze będzie przez najbliższe dwa – trzy lata, póki nie zakończą się formalności. Henryk Skoczek ma nadzieję zrealizować inwestycję w rok po uzyskaniu wszelkich pozwoleń. Patrząc na jego wiślaną flotyllę, trudno nie wierzyć, że może być inaczej, zwłaszcza, że tego typu inwestycja jest w Kazimierzu bardzo potrzebna.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (10)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę