Będziemy pływać!

Skomentuj (53)

Największa flota rzeczna w Polsce pozostaje w Kazimierzu na dawnym miejscu. Podpisano w końcu stosowne umowy o budowie nowych urządzeń cumowniczych.

W związku z nowymi zarządzeniami, zabraniającymi cumowania statków do urządzeń znajdujących się w korpusie wału przeciwpowodziowego - by nie naruszyć jego konstrukcji np. w czasie powodzi - kazimierska flota rzeczna została postawiona przed koniecznością budowy nowych urządzeń cumowniczych, montowanych na dnie Wisły.

Formalności trwały ponad dwa lata, ale w końcu w ubiegłą środę 13 lutego podpisano stosowne długoletnie umowy z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Warszawie. Na ich podstawie na przełomie lipca i sierpnia w dno Wisły 7 – 8 m od brzegu wkopane zostanie 8 dalb cumowniczych, które na zimę będą częściowo demontowane. Inwestycja będzie przeprowadzona na koszt właściciela floty kazimierskiej.

Henryk Skoczek, który podkreśla, że nie poradziłby sobie bez wsparcia burmistrza Grzegorza Duni i radnych: Małgorzaty Wichy, Janusza Kowalskiego, Ewy Wolnej, Rafała Suszka i Leszka Furtasa, nie kryje zadowolenia:

- Dwa lata i trzy miesiące trwało załatwianie sprawy. Ale umowa jest już spisana i będziemy pływać! – mówi Henryk Skoczek.

W tym sezonie pojawią się też udogodnienia dla chcących korzystać z wycieczek rzecznych osób niepełnosprawnych.  Dojazd do statku umożliwi im specjalny pomost zjazdowy. Demontowana na zimę aluminiowa kładka z poręczami będzie miała 1 m szerokości i będzie wytrzymywać do 400 kg ucisku.

W tej chwili kazimierskie statki przechodzą lifting przed sezonem – jedne na zimowisku w puławskiej marinie, inne w stoczni w Sandomierzu. 

- Zwykle zaczynamy od maja – mówi Henryk Skoczek, ale po 15 kwietnia – jak dopisze pogoda – wypłyniemy w pierwsze rejsy – mówi Henryk Skoczek.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (53)

 • kazimierzanka
  nie karmić trola ! ! !
 • pijany znad Grodarza
  @MARGARITA - LONDYN i jej: "mów mi JADZIA co każdemu dogadza.."
  Jejku. Kazimierzu trzech kościołow. Ile Ty tracisz. Taka MARGARITA wyjechala i gdzie?. Do kościoła Henryka VIII.
 • Katani owa
  IP - Jadwiga i działacze z ruchu Męża Jadzi kononiwicza to samo od lat ....
 • Szlachcic
  Kazimierzanka????? A to samo i pi -- co inne@@@@@@ chwasty , dziwne pani Jadziu, aczkolwiek zrozumiałe , bo Katani idol to sie rozumie
 • MARGARITA
  kazimierzanka bezrobotna emerytka działaczka społeczna ah oj ajj mów mi JADZIA co każdemu dogadza... uuuha ha hahahaaaaaaa sprzątać miasto bo odchodów psich pełno , jak byłem w kazim to o mały włos a pantofel bym ubrudził . Tym się zajmij działaczko wolotariuszkooo ruchu kononowicza kazimierskiego...
 • kazimierzanka
  Znowu ten trol o wielu nickach z "różnych miejsc" ale jednym adresie IP :)
 • Szok
  i tu są twoje dwie prawdy , o pchle i dziadu hmmm
 • doradca
  działacze zbawcy świata i grajdoła Kazim.D. mekki malarzy i artystów akurat tam pasujecie ...proponuje przeprowadzkę np. DOBRE, SZCZEKARKÓW, i inne metropolie tam chłopy kupią waszą politykę i pranie rajstop!!!!
 • Szok
  kabaret z tym świrem chociaż w pewnych sprawach rację ma.
 • pijany znad Grodarza
  Oooooo. W kraju i Europie o koniach w wołowinie, a C.B.A., U.K.S. wyrazają oburzenie na mądre komentarze innych. Rozumiem Mysliwego, bo jemu bliżej do wołowiny i koniny, ale dlaczego p*** o wyłudzeniu, jak to oczywiste OSZUSTWO. Do takiej firmy, gdzie miałbym sie uczyć oczywiście nie pójdę. Jam praworządny facet.
 • M.O..
  Kazimierzanka dziewico z Wąsem - Ai psii wskazuje jedno -- kononiwicz na burmistrza , musi być biednie ale wesoło ! I retoryka i merytoryka by grała walca do tańca!
 • kazimierzanka
  Chodzi o"C.B.A" "U.K.S" i "Myśliwy"-raz z Lublina,raz z Puław a raz z Warszawy hahahahahahaaa !
 • kazimierzanka
  Hej cwaniaczku ! Nie potrafisz się podpisać ? TRZY OSTATNIE WPISY TO JEDNA OSOBA-jak wskazuje adres IP !!!
 • jankowalski
  Zaraz,Zaraz-Skoczkowi też chyba kiedyś "ukradli"mercedesa,ale on oczywiście prawy.
 • U.k.s.
  Ludzie którzy coś robią P. Skoczek i inni .... Mają zajęcie i obowiązki a trole i ciamajdy aby komp i wkoło to samo! Burmistrz zły , ten to tamten to tu kot a tam pies ... Posprzątać kupy po psach w mieście bo pełno tego po zimie tym sie zająć @@@&@@@ i inne odchody społeczne //// sp. Genetycznie i merytorycznie ---- tu sie wykazać trzeba a nie do władzy !!! Do łopaty najpierw, całe życie aby lajt
 • C .B.A.
  Normalni teraz pracują - a emeryci i chorzy nieee! Bo nie muszą i nie mogą -- a ty i wy ...@@@@ z renty aby czy emerytury babci wegetujecie?? Promocja biedronka i komputer i granie w pinponga!!!! Jajkami ha ha ha..... Do roboty MARSZ!!!!!!!
 • Myśliwy
  @jAnkowsi@ pijany .... Tu was boli pieniążki ? Co, chciałoby sie je mieć? I rządzić ?? Ty wiesz ciemniaku co to jest wyłudzenie ??? Całe dnie przy kompie siedzisz na każdym forum wpisy ? Kiedy ty mędrcu pracujesz ?? Kiedy ? Nigdy!!!! .. Przyjedz zobacz do firm zapytaj i ucz sie ! Pojęcie masz o niczym .... Teoretyku społeczny -- najlepiej od 7 do 15 i po tesciach wystrzprzedać wszystko i społecznie nękać fotki robić i donosy ..... To jest zajeb ... Takie obywatele mogą tylko w takim grajdole jak Kazim. Funkcjonować -- normalnie to uuu cienko to widzę ....... Skrzydła podciete szybko by były !!! Do roboty działacze tupacze golasy ....
 • jankowalski
  @pijany-widzisz kto to pisze z jednego komputera ,rzeczywiście barachło ,może przyjdzie czas, że te wyłudzone pieniążki trzeba będzie zwrócić,wtedy ostanie im się jeno sznur.
 • pijany znad Grodarza
  @ Działacz z Janowic. Brzmi ładnie, ale treść komentarza to; BARDZO ODWAŻNA WYPOWIEDZ prawdziwego patrioty.
  Aaaa, gdyby nie te " barany" to i OSIOŁ nie miałby racji bytu, a dziś....??. Do władzy pnie się.....?
 • Nadradny
  Dynamika /@@kazimierzanki jest wyjątkowa , jak merytoryka i retoryka pana Jana, cóż , i tak bywa . Ważne by świat zmieniać i wierzyć i na posiedzeniu rady - radny x zjadł pączki dwa , a radny F , jednego , natomiast Radna S , wypila dwie herbaty i tyle relacji z posiedzenia .... A Burmistrz po radzie poszedł na ryby ! Ważne że statki bedą pływać

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę