Będziemy pływać!

Skomentuj (53)

Największa flota rzeczna w Polsce pozostaje w Kazimierzu na dawnym miejscu. Podpisano w końcu stosowne umowy o budowie nowych urządzeń cumowniczych.

W związku z nowymi zarządzeniami, zabraniającymi cumowania statków do urządzeń znajdujących się w korpusie wału przeciwpowodziowego - by nie naruszyć jego konstrukcji np. w czasie powodzi - kazimierska flota rzeczna została postawiona przed koniecznością budowy nowych urządzeń cumowniczych, montowanych na dnie Wisły.

Formalności trwały ponad dwa lata, ale w końcu w ubiegłą środę 13 lutego podpisano stosowne długoletnie umowy z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Warszawie. Na ich podstawie na przełomie lipca i sierpnia w dno Wisły 7 – 8 m od brzegu wkopane zostanie 8 dalb cumowniczych, które na zimę będą częściowo demontowane. Inwestycja będzie przeprowadzona na koszt właściciela floty kazimierskiej.

Henryk Skoczek, który podkreśla, że nie poradziłby sobie bez wsparcia burmistrza Grzegorza Duni i radnych: Małgorzaty Wichy, Janusza Kowalskiego, Ewy Wolnej, Rafała Suszka i Leszka Furtasa, nie kryje zadowolenia:

- Dwa lata i trzy miesiące trwało załatwianie sprawy. Ale umowa jest już spisana i będziemy pływać! – mówi Henryk Skoczek.

W tym sezonie pojawią się też udogodnienia dla chcących korzystać z wycieczek rzecznych osób niepełnosprawnych.  Dojazd do statku umożliwi im specjalny pomost zjazdowy. Demontowana na zimę aluminiowa kładka z poręczami będzie miała 1 m szerokości i będzie wytrzymywać do 400 kg ucisku.

W tej chwili kazimierskie statki przechodzą lifting przed sezonem – jedne na zimowisku w puławskiej marinie, inne w stoczni w Sandomierzu. 

- Zwykle zaczynamy od maja – mówi Henryk Skoczek, ale po 15 kwietnia – jak dopisze pogoda – wypłyniemy w pierwsze rejsy – mówi Henryk Skoczek.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (53)

 • kazimierzanka
  nie karmić trola ! ! !
 • pijany znad Grodarza
  @MARGARITA - LONDYN i jej: "mów mi JADZIA co każdemu dogadza.."
  Jejku. Kazimierzu trzech kościołow. Ile Ty tracisz. Taka MARGARITA wyjechala i gdzie?. Do kościoła Henryka VIII.
 • Katani owa
  IP - Jadwiga i działacze z ruchu Męża Jadzi kononiwicza to samo od lat ....
 • Szlachcic
  Kazimierzanka????? A to samo i pi -- co inne@@@@@@ chwasty , dziwne pani Jadziu, aczkolwiek zrozumiałe , bo Katani idol to sie rozumie
 • MARGARITA
  kazimierzanka bezrobotna emerytka działaczka społeczna ah oj ajj mów mi JADZIA co każdemu dogadza... uuuha ha hahahaaaaaaa sprzątać miasto bo odchodów psich pełno , jak byłem w kazim to o mały włos a pantofel bym ubrudził . Tym się zajmij działaczko wolotariuszkooo ruchu kononowicza kazimierskiego...
 • kazimierzanka
  Znowu ten trol o wielu nickach z "różnych miejsc" ale jednym adresie IP :)
 • Szok
  i tu są twoje dwie prawdy , o pchle i dziadu hmmm
 • doradca
  działacze zbawcy świata i grajdoła Kazim.D. mekki malarzy i artystów akurat tam pasujecie ...proponuje przeprowadzkę np. DOBRE, SZCZEKARKÓW, i inne metropolie tam chłopy kupią waszą politykę i pranie rajstop!!!!
 • Szok
  kabaret z tym świrem chociaż w pewnych sprawach rację ma.
 • pijany znad Grodarza
  Oooooo. W kraju i Europie o koniach w wołowinie, a C.B.A., U.K.S. wyrazają oburzenie na mądre komentarze innych. Rozumiem Mysliwego, bo jemu bliżej do wołowiny i koniny, ale dlaczego p*** o wyłudzeniu, jak to oczywiste OSZUSTWO. Do takiej firmy, gdzie miałbym sie uczyć oczywiście nie pójdę. Jam praworządny facet.
 • M.O..
  Kazimierzanka dziewico z Wąsem - Ai psii wskazuje jedno -- kononiwicz na burmistrza , musi być biednie ale wesoło ! I retoryka i merytoryka by grała walca do tańca!
 • kazimierzanka
  Chodzi o"C.B.A" "U.K.S" i "Myśliwy"-raz z Lublina,raz z Puław a raz z Warszawy hahahahahahaaa !
 • kazimierzanka
  Hej cwaniaczku ! Nie potrafisz się podpisać ? TRZY OSTATNIE WPISY TO JEDNA OSOBA-jak wskazuje adres IP !!!
 • jankowalski
  Zaraz,Zaraz-Skoczkowi też chyba kiedyś "ukradli"mercedesa,ale on oczywiście prawy.
 • U.k.s.
  Ludzie którzy coś robią P. Skoczek i inni .... Mają zajęcie i obowiązki a trole i ciamajdy aby komp i wkoło to samo! Burmistrz zły , ten to tamten to tu kot a tam pies ... Posprzątać kupy po psach w mieście bo pełno tego po zimie tym sie zająć @@@&@@@ i inne odchody społeczne //// sp. Genetycznie i merytorycznie ---- tu sie wykazać trzeba a nie do władzy !!! Do łopaty najpierw, całe życie aby lajt
 • C .B.A.
  Normalni teraz pracują - a emeryci i chorzy nieee! Bo nie muszą i nie mogą -- a ty i wy ...@@@@ z renty aby czy emerytury babci wegetujecie?? Promocja biedronka i komputer i granie w pinponga!!!! Jajkami ha ha ha..... Do roboty MARSZ!!!!!!!
 • Myśliwy
  @jAnkowsi@ pijany .... Tu was boli pieniążki ? Co, chciałoby sie je mieć? I rządzić ?? Ty wiesz ciemniaku co to jest wyłudzenie ??? Całe dnie przy kompie siedzisz na każdym forum wpisy ? Kiedy ty mędrcu pracujesz ?? Kiedy ? Nigdy!!!! .. Przyjedz zobacz do firm zapytaj i ucz sie ! Pojęcie masz o niczym .... Teoretyku społeczny -- najlepiej od 7 do 15 i po tesciach wystrzprzedać wszystko i społecznie nękać fotki robić i donosy ..... To jest zajeb ... Takie obywatele mogą tylko w takim grajdole jak Kazim. Funkcjonować -- normalnie to uuu cienko to widzę ....... Skrzydła podciete szybko by były !!! Do roboty działacze tupacze golasy ....
 • jankowalski
  @pijany-widzisz kto to pisze z jednego komputera ,rzeczywiście barachło ,może przyjdzie czas, że te wyłudzone pieniążki trzeba będzie zwrócić,wtedy ostanie im się jeno sznur.
 • pijany znad Grodarza
  @ Działacz z Janowic. Brzmi ładnie, ale treść komentarza to; BARDZO ODWAŻNA WYPOWIEDZ prawdziwego patrioty.
  Aaaa, gdyby nie te " barany" to i OSIOŁ nie miałby racji bytu, a dziś....??. Do władzy pnie się.....?
 • Nadradny
  Dynamika /@@kazimierzanki jest wyjątkowa , jak merytoryka i retoryka pana Jana, cóż , i tak bywa . Ważne by świat zmieniać i wierzyć i na posiedzeniu rady - radny x zjadł pączki dwa , a radny F , jednego , natomiast Radna S , wypila dwie herbaty i tyle relacji z posiedzenia .... A Burmistrz po radzie poszedł na ryby ! Ważne że statki bedą pływać

Mapa

Rejsy

Rejsy statkami po Wiśle w Kazimierzu Dolnym i okolicach


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę