Nieco dalej za zakrętem: Skarpa Dobrska

zobacz więcej (23)

Tegoroczna wiosna, wyjątkowo, nie zachęca nas do wychodzenia z domu. Z wiadomych względów. Nie oznacza to jednak, że nie możemy spacerować, szczególnie pustymi ścieżkami spacerowymi. A takich w okolicach Kazimierza nie brakuje. Jednym z miejsc, które warto w tym okresie odwiedzić, jest Skarpa Dobrska.
Według zaleceń ekspertów powinniśmy obecnie unikać skupisk ludzkich i jak najwięcej czasu spędzać w domu, by nie narażać siebie i innych. Jednak nie oznacza to wcale, że mamy zrezygnować ze spacerów, szczególnie jeśli mamy w domu psa. Najlepiej wybrać miejsce spokojne i nieco oddalone od terenów zamieszkałych. Idealne wydają się być polne drogi czy lasy.

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić, z wielu względów, jest Skarpa Dobrska. Możemy tam dotrzeć na różne sposoby – podjechać samochodem czy rowerem, wejść pieszo wąwozem czy też zawędrować wprost z Kazimierza.

Jadąc samochodem z Kazimierza, dojazd zajmie nam ok. 12 minut. Podróżując rowerem – 25 minut, zaś pieszo – 1,5 godziny. W tym momencie szlaki są puste, szczególnie w dni powszednie. Nie musimy się więc obawiać. A świeże wiosenne powietrze na pewno wpłynie na nas pozytywnie. No i te piękne krajobrazy.... Zobaczcie sami!
Skarpa Dobrska, marzec 2020/Fot. ASM

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę