Nieco dalej za zakrętem: Skarpa Dobrska

zobacz więcej (23)

Tegoroczna wiosna, wyjątkowo, nie zachęca nas do wychodzenia z domu. Z wiadomych względów. Nie oznacza to jednak, że nie możemy spacerować, szczególnie pustymi ścieżkami spacerowymi. A takich w okolicach Kazimierza nie brakuje. Jednym z miejsc, które warto w tym okresie odwiedzić, jest Skarpa Dobrska.
Według zaleceń ekspertów powinniśmy obecnie unikać skupisk ludzkich i jak najwięcej czasu spędzać w domu, by nie narażać siebie i innych. Jednak nie oznacza to wcale, że mamy zrezygnować ze spacerów, szczególnie jeśli mamy w domu psa. Najlepiej wybrać miejsce spokojne i nieco oddalone od terenów zamieszkałych. Idealne wydają się być polne drogi czy lasy.

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić, z wielu względów, jest Skarpa Dobrska. Możemy tam dotrzeć na różne sposoby – podjechać samochodem czy rowerem, wejść pieszo wąwozem czy też zawędrować wprost z Kazimierza.

Jadąc samochodem z Kazimierza, dojazd zajmie nam ok. 12 minut. Podróżując rowerem – 25 minut, zaś pieszo – 1,5 godziny. W tym momencie szlaki są puste, szczególnie w dni powszednie. Nie musimy się więc obawiać. A świeże wiosenne powietrze na pewno wpłynie na nas pozytywnie. No i te piękne krajobrazy.... Zobaczcie sami!
Skarpa Dobrska, marzec 2020/Fot. ASM

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę