Niech tak się stanie (video)

zobacz więcej (6)

- Postaramy się, by dać Wam to, co mamy najcenniejsze w tym momencie, i wierzymy, że Wy będziecie nam dawać również to, co macie najcenniejsze. Witamy Was bardzo serdecznie. „Zol zajn” – tak zaczął się rzeczywiście wyjątkowy koncert Beaty Czerneckiej i artystów Piwnicy pod Baranami.

Synagoga w Kazimierzu Dolnym często gości interesujących artystów. Tym razem na niewielkiej scenie w zabytkowym wnętrzu pojawiła się obdarzona niezwykłą, mocną i jakże emocjonalną barwą głosu Beata Czernecka wraz z muzykami z krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Artyści zaprezentowali przybyłej licznie publiczności recital „Zol zajn” („Niech tak się stanie”), który wielokrotnie gościł już na scenach polskich i zagranicznych.

- Muzyka recitalu swoim transowym i ludowym brzmieniem podkreśla emocje zawarte w tekstach – czytamy na stronie Piwnicy pod Baranami. – Recitale żydowskie spodobały się publiczności i wpisały się w repertuar sobotnich kabaretów Piwnicy pod Baranami, stając się ich nieodłączną częścią.

Z projektem „Zol zajn” związani są zarówno artyści kabaretu Piwnica pod Baranami, jak i muzycy, dla których udział w koncertach staje się szansą na zbliżenie się do świata tradycji żydowskiej. Zaś teksty utworów recitalu zaczerpnięto ze współczesnej poezji żydowskiej oraz starych ludowych pieśni.

W kazimierskiej synagodze oprócz Beaty Czerneckiej wystąpili także: Paweł Pierzchała – piano, Michał Chytrzyński – skrzypce i Kamila Owsianikow – flet i inne instrumenty. Artyści wystąpili z recitalem „Zol zajn”, który pozwala obcować z muzyką, poezją, kulturą i religią żydowską.

Kto na koncercie nie był, ma czego żałować. Jednak na pocieszenie mamy kilka zdjęć oraz krótki fragment recitalu na nagraniu video. Zachęcamy do obejrzenia.

 

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę