Nie żyje Agnieszka Lasota

Skomentuj (15)

Zmarła Agnieszka Lasota, projektantka wnętrz i designerka. Warszawianka, ale również kazimierzanka. Miała 47 lat. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę.

Agnieszka Lasota była projektantką wnętrz i designerką. Ukończyła wydział Architektury Wnętrz na warszawskiej ASP oraz Istituto Erupea di Design w Mediolanie. Uczestniczyła w wielu prestiżowych wystawach i wernisażach w kraju i zagranicą, gdzie zdobyła uznanie jurorów i zwiedzających. Pochodziła z Kazimierza Dolnego, była absolwentką tutejszej Szkoły Podstawowej.

Od 2017 roku walczyła z chorobą nowotworową, o czym głośno mówiła. Zmarła 4 marca 2019 roku. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 9 marca, o godz. 10.30 w domu pogrzebowym "Służew" w Warszawie – pożegnanie, natomiast odprowadzenie urny o godz. 14.00 na cmentarzu w Kazimierzu Dolnym.

W mediach społecznościowych w ostatnich dniach pojawiło się mnóstwo wpisów zawierających kondolencje dla rodziny, ale także wiele ciepłych słów skierowanych do samej Agnieszki Lasoty, niczym ostatnie pożegnanie...

- Agnieszkę poznałem podczas pracy w magazynie Twój STYL, gdzie stworzyła dział Wnętrza – wspomina Maciej Brzozowski. - Dla mnie była, i pozostała, pełną uroku polską Mią Farrow. Zawsze przypominała mi tę aktorkę. I zawsze zazdrościłem Jej, że urodziła się i wychowała w moim ukochanym Kazimierzu. Agnieszka, którą znałem, to najpierw pochłoniętą trendami i designem stylistka, potem artystka. Zaprojektowane przez Nią „Meble z pamięcią” to już klasyk, na mnie robią nadal ogromne wrażenie. Agnieszka chłonęła wiedzę, zwłaszcza to wszystko, co wiązało się ze sztuką, tak, jak chłonęła życie – radośnie i łapczywie, I wreszcie Agnieszka – Żona, Matka, Córka – oddana rodzinie, ciepła, życzliwa i serdeczna. Wiele twarzy, jeden wspaniały uśmiech. Agnieszki z Kazimierza.

Rodzina prosi również, aby zamiast przynoszenia kwiatów wpłacano pieniądze na Stowarzyszenie Hospicjum Domowe.
Bank Millennium SA:
– 16 1160 2202 0000 0000 2063 8721
Przelew z zagranicy: PL 16 1160 2202 0000 0000 2063 8721
BIC (Swift): BIGBPLPW
Bank Millennium SA:
– 49 1160 2202 0000 0000 3454 2107 (darowizna statutowa)
Przelew z zagranicy: PL 49 1160 2202 0000 0000 3454 2107
BIC (Swift): BIGBPLPW

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • Albert
  Nie miałem niestety szansy by sie pożegnać, tego bardzo żałuję. jak najszczersze kondolencje dla rodziny. Albert Trojanowski
 • Anne-Christine
  Je m'appelle Anne-Christine ESTIOT je suis née le 9 mars 1970 j'habite en France j'étais collégienne à Ste Luce Sur Loire
  le 9 mars 2019 jour de mon anniversaire je me remémore mon séjour en POLOGNE à Kazymierz Dolny je parle de ma correspondante polonaise Agnieszka LASOTA dont je n'ai jamais oublié le prénom le nom le visage mais elle n'avait que 15ans
  Cela faisait 20 ans que je n'avais pas parlé d'elle et le 9 mars 2019 je pense à elle et je décide de la rechercher sur le web pour la première fois de ma vie.
  Sur ses publications Instagram je découvre que le jour de mon anniversaire le jour où par hasard je parle d'elle alors que je n'avais pas pensé à la rechercher depuis des années ce jour-là était le jour exact de ses funérailles.
  Je suis bouleversée
  Merci de transmettre ce message à ses proches
  Je ne l'ai jamais oublié et désormais cela ne risque plus d'arriver
 • Goga
  Do Gapa. Rozumiem, ojej przepraszam powinno być rozumię.
  • Gapa
   Do Goga,jak Ty masz pusto w głowie. Przestań czepiać się cudzych błędów i weź się za swoje . Rozumiesz?
 • dawna kazimierzanka
  Sprawa bardzo przykra i smutna.Czy teraz portal bedzie informowal o wszystkich pochowkach na kazimierskim cmentarzu ?
  • pijany znad Grodarza
   Dziwne pytanie, a i przykre, a i smutne.
  • likiki
   Jako Kazimierzanka odpowiem Pani, jeśli sobie zasłużą to niech portal o Tych Wartościowych Ludziach pisze. Agnieszko Kochana Wieczny odpoczynek ... RIP
  • kazimierzanka
   likiki ,jako kazimierzanka dopowiem ,że wszyscy ludzie są wartościowi, nestety my sami dzielimy Ich według siebie na Tych o których warto albo nie warto pisać czy mówić.
   Ps. zostawmy przytyki na inną okazję . Tu żal dziewczyny miała dla kogo żyć.
 • Anonim
  Zmarła. Świeć Panie nad jej duszą. Ale czy Ona była kimś ważnym w miasteczku żeby o niej pisać? Nie rozumię tego.
  • Goga
   Była ważna. A piszemy rozumiem a nie rozumię. Do szkoły bulo pod górkę?
 • również kazimierzanka
  Agnieszka Lasota urodziła się i wychowała w Kazimierzu Dolnym dopiero życie dorosłe przeniosła do Warszawy , a piszecie "Warszawianka" i to dużą literą nie wiedzieć czemu , "ale również kazimierzanka " .
  W podstawówce najpiękniejsza dziewczyna . Wyrazy współczucia dla Rodziny.
  • Goga
   Dużą literą było napisane Warszawianka bo po kropce.
  • Gapa
   Nie" bulo" a było i nie "było napisane "
   a jest napisane .
 • Oskar Kosowski
  R.I.P.
  To Bardzo smutna wiadomość
 • Kazimierz
  I świetna artystka. Warto przypomnieć dokonania: https://culture.pl/pl/tworca/agnieszka-lasota

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę