Nie tylko w obronie blogersów

zobacz więcej (7)

353 listy w obronie praw człowieka napisano w Kazimierzu Dolnym podczas X Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Akcję zorganizowano w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza przy ulicy Nadwiślańskiej.

W Koszczycu pisano listy w obronie praw człowieka już po raz piąty. W akcji wzięli udział nie tylko uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół, ale również radni miejscy: Stanisław Wicik i Teodor Józefacki oraz mieszkańcy Miasteczka, a także studenci.

 

W sumie napisano 353 listy. Najwięcej - w sprawie rosyjskiego działacza antyrasistowskiego – Dmitrija Krajuchina, Pokojowej Społeczności San Jose de Apartado z Kolumbii, która broni swojego prawa do nieuczestniczenia w konflikcie zbrojnym trwającym w Kolumbii oraz egipskiego pisarza, działającego na rzecz respektowania praw człowieka Musaada Abu Fagra. Wiele listów napisano również w obronie praw blogersów z Azerbejdżanu, których skazano na więzienie za wideo krytykujące rząd ich kraju.

- To wyjątkowe przeżycie uczestniczyć w czymś, co ma wpływ na losy prześladowanych na całym świecie. W tym roku pobiliśmy rekord – napisaliśmy w Polsce ponad 100 000 listów! I Kazimierz ma w tym swój udział – powiedziała organizatorka Maratonu w Kazimierzu – Katarzyna Ponikowska, nauczycielka wiedzy o społeczeństwie i historii w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym.

Akcja Pisania Listów Amnesty International odbywała się w 38 państwach świata. W Polsce napisano łącznie 107434 listy. Miejmy nadzieję, że władze państw łamiących prawa człowieka nie pozostaną wobec tej akcji obojętne, a osobom, w obronie których pisano, zagwarantowane będą prawa człowieka.

Kolejny maraton już za rok.

Fot. K. Ponikowska

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę