Nayekhovichi

Skomentuj (4)

Właściwie nie trzeba ich przedstawiać. W Kazimierzu mają już zapewne swoją publiczność, bo już w piątek zagrają tu po raz kolejny. Knajpa u Fryzjera zaprasza na koncert rosyjskiego zespołu Nayekchovitchi.

Nayekhovichi po raz pierwszy zagrali w Kazimierzu dwa lata temu, by pojawić się tu znowu – tym razem już w roli gwiazdy – podczas III Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej latem zeszłego roku. Ci, którzy wtedy byli obecni na kazimierskim Rynku, pamiętają zapewne charyzmatycznego lidera grupy Wanię Żuka, który nierzadko koncentrował na sobie całą uwagę widzów.

Ci, którzy ich jeszcze nie znają, zdani są na opinie z drugiej ręki. Proszę bardzo. Mówią o nich, że są niezwykle utalentowani. Mówią, że eksperymentują z muzyką klezmerską. Mówią, że w ich kompozycjach nie brak zarówno utworów ocierających się o prowokację muzyczną, jak i tęsknych pieśni w jidysz czy przyśpiewek rosyjskich. Mówią, że inspiruje ich także jazz radziecki z początku XX w. i klasyka zachodniego rocka. Tak mówią. Żeby sprawdzić, ile w tym prawdy, wystarczy pójść na koncert do Knajpy U Fryzjera już w piątek 19 czerwca o godzinie 20.00.

Bilety do nabycia w Knajpie U Fryzjera (20 PLN), rezerwacja tel. 081-8810426.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę