Nawrzucali Orkiestrze (wynik zbiórki)

Skomentuj (65)

zobacz więcej (24)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wzbudza od lat niesłabnące emocje. Mobilizuje zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Jedni i drudzy wczoraj podczas 22. Finału „nawrzucali” Orkiestrze.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zagrała po raz 22. W Kazimierzu wprawdzie nikt nie grał, ale można było wrzucić datek do puszki młodych wolontariuszy skupionych w sztabie działającym przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza. Kwestowali zarówno uczniowie Koszczyca, jak kazimierscy gimnazjaliści z GZS oraz uczniowie szkół puławskich i studenci.

Puszki zapełniały się powoli, acz konsekwentnie, mimo mokrej zimowej aury.

- Popieram tę akcję, bo ona służy dzieciom – tym młodszym i tym starszym, a także – w ostatnich latach – starszym ludziom – mówi pani Bożena z Kazimierza. – I nie mam żadnych wątpliwości, ze postępuję słusznie. Przecież pan Owsiak się rozlicza, mówił się o tym w telewizji.

- Orkiestra zbiera na szczytny cel, uważam, że każdy powinien jakąś ofiarę złożyć – mówi Artur Osuchowski z Kazimierza.

- Trzeba dawać na Orkiestrę. Skoro państwo nie daje na sprzęt medyczny, to my musimy dawać, bo przecież w ten sposób troszczymy się o siebie samych – mówi pan Kazimierz z Puław.

- Wspieram Orkiestrę. Zawsze to robiłem, to dlaczego teraz mam przestać? – dziwi się Marek Andała, malarz z Kazimierza. – Zresztą moja rodzina już korzystała ze sprzętu sponsorowanego przez WOŚP.

Takich głosów było zdecydowanie więcej niż opinii przeciwników, którzy jeszcze zanim nastąpił 22 Finał WOŚP ostro krytykowali tę akcję mediach.

- Nie wrzucam złodziejom! Wy, oszuści!– protestowała wychodząca z kościoła kobieta.

- Chciałem serdecznie podziękować wolontariuszom WOŚP, szczególnie z mojej gimnazjalnej ekipy. Zrobiliście dobrą o, szlachetną i pożyteczne robotę. Pamiętam wszystkie 22 finały Orkiestry. Nie mam cienia wątpliwość, że jest to jedna z najszlachetniejszych i najbardziej udanych inicjatyw w naszej nowej polskiej demokracji. Te 22 dwa lata Orkiestry to setki uratowanych istnień ludzi. Orkiestra ratuje dzieci, od dwóch lat wspiera ludzi w podeszłym wieku. Brawo Jurek, jesteś wielki. Mówię otwarcie: brzydzą mnie pojawiające się ataki na J. Owsiaka i na Orkiestrę. Kiedy dziś od jednej z trzęsącej się z zimna, po czterech godzinach stania w deszczu na Rynku uczennic usłyszałem, że spotkała się od ludzi wychodzących z kościoła z obelgami, wyzwiskami od „złodziei ”,pozwólcie, że nie skomentuje tego, bo padłyby pewnie niecenzuralne słowa, których raczej nie używam. Jak można… Na szczęście głosy sympatii i uznania przytłaczały te pierwsze i jest to budujące i optymistyczne. Jeszcze raz dziękuję i gratuluje!!! – napisał na jednym z profili społecznościowych Marcin Pisula, nauczyciel i radny powiatowy.

Kazimierski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy policzył już pieniądze. Ile mieszkańcy i turyści „nawrzucali” Orkiestrze?

 

Podczas 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 35 wolontariuszy skupionych w kazimierskim sztabie zebrało w sumie 10946,88 zł. Najwięcej zebrała Zosia Skrzeczkowska z Technikum Hotelarskiego w Koszczycu - 678,47 zł. Drugi wynik miała Marlena Owczarek z Gminnego Zespołu Szkół – w jej puszcze było 628,84 zł. Najmłodszy wolontariusz kwestujący w kazimierskim sztabie – Rafałek Warmiński – uczeń 1 klasy jednej z puławskich szkół podstawowych zebrał 382,5 zł.

Pieniądze z Kazimierza zostaną przekazane Orkiestrze, która w tym roku m.in. sponsoruje wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej – m.in. zakup wielonarządowych tomografów komputerowych z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowych, radiologicznych stacji diagnostycznych, aparatów USG. Po raz drugi również WOŚP przekaże środki na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. W roku ubiegłym wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne, teraz również gotowa będzie tak samo wesprzeć każdy nowo powstały oddział, o ile będzie miał on kontrakt z NFZ.

 

 

 

Fot. Marcin Pisula
Katarzyna Ponikowska
Agata Warmińska

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (65)

 • Zdzichu Kopyca
  szok jak zwykle odrealniony ignorant, pieniadze z ubezpieczen trafiajace do NFZ ustawowo nie sa przeznaczane na sprzet do szpitali czy przychodni, to sa pieniade za ktre refung due sie leki, oplaca pomoc lekarska i pielegniarska, zabiegow i operacji wg klucza (jaki on jest inna sprawa) zatem WOSP wpisuje sie w luke systemowa, bez niej by po prostu nie bylo sprzetu ktory pomaga dzieciom i starszym, a wielu ratuje zycie, to jest proste do pojecia dla gimnazjalistwo ale do pustych glow doroslych nie dociera widocznie dobra nowina wypelnila glowy do reszty i nic sie nie zmiesci, a bodaj was kundle obsikaly niecni....
 • szok
  Kościół jako instytucja to nie są naiwniaki Panie Król .Co ma miłosierdzie do tego?
  To nie My powinniśmy drugi raz dawać na sprzęt , płacimy składki ZUS i z tych pieniędzy powinien on być zakupiony .Z jakiej racji mamy za nasze władze załatwiać sprawy i zbierac dodatkowe pieniądze ?
  Ma Pan myślenie 12 latka , gdzie się podziały pieniądze ze składek do ZUSU ?
  Pretensje do kapłana że ma olej w głowie i nie daje się nabrać ?''W tych przybytkach '' założę się że mamusia ochrzciła w tym ''przybytku'' i taki brak szacunku hmm wstyd naprawdę.
 • Zdzisław Król
  Najciekawsze w tym wszystkim jest to , że najwulgarniejsze wypowiedzi padały od ludzi wychodzących z kościołów jak widać takiego miłosierdzia w tych przybytkach Boga uczą nasi kapłani.Straszne.
 • Ulka
  I w ten to sposób dobiegliśmy - mam nadzieję - do końca dyskusji pt. "Pomagajmy dzieciom na oddziałach ratunkowych i starszym osobom na oddziałach geriatrycznych". Na szczęście w tym samym czasie daliśmy też datki WOŚP, więc kolejny sprzęt trafi do potrzebujących. :-)
 • Robinhót
  To będzie cudowny dzień! Wtedy przyjadę i pierwszy raz przespaceruję się po pustym Kazimierzu! :)
 • mimi
  aż pewnego dnia dnia żaden turysta nie zawita do Kazik...
 • szok
  KAZIK kolejne dziecko resortowe , bez obaw nie mam pędu do koryta ,zostawiam to zakompleksionym kmiotom.Miłej zabawy przy liczeniu głosów .
 • Ab-Z
  @Kazik-mówiąc o błocie myślisz o swojej opcji;gdzie najważniejszy jest święty spokój,hulaj dusza ,piekła nie ma to twoja dewiza,ja natomiast całe życie robię coś dla innych,więc morale zostaw dla siebie i swoich kolesi,właśnie typu Owsiak,Grzesio itp.
 • gosc z miasta stolecznego
  jak sie czyta komentarze nachodzi refleksja - zbyt wielu lubi uchylac wieko od szamba by sie zaciagnac i narzuca hobby innym... fuj
 • KAZIK
  Ab-Z może odpowiesz na temat,ale od kogo wymagać.Umiesz babrać się w błocie.Zrób coś dobrego dla siebie jak nie potrafisz dla iinych.
 • Gosia
  Na zdjęciach powyżej są buzie uśmiechniętych dzieci,młodzieży. Oni zbierali, marzli, co im powiemy?
  Może podziękujmy.
  Jesteście wielcy ze swoimi sercami, tym co robicie. Spotkamy się za rok!
 • Ab-Z
  @KAZIK-określ w końcu jak się podpisujesz,bo ty to już nie 3w1 ale 10w1,lepszy od Owsiaka,a może częścią redakcji,powrót do socjalizmu ci się marzy.
 • lysy blondyn
  z miasta - mowisz nieprawde, dzieci kwestuja w UE, jako opiekun pracowalem przy swietach wolontarnie nad grupka dzieci kwestujaca na akcje pomocy dzieciom w krajach objetych wojna, w wielu krajach tak sie dzieje poniewaz sie uwaza ze wszelkie formy aktywnosci prospolecznej u mlodziezy sa pozytywne i jest to droga budowy spoleczenstwa obywatelskiego(moze nie dotarlo do Kazimierza), w niektorych przepisy wymagaja przy kwestowaniu opieki doroslych, gdybys widzial radosc tych dzieciakow, ktorzy nagle odkrywaja jaka to dora rzecz dac z siebie cos innym, nie gadal bys bzdur jak kazdy "nicnierob". Dalej, snujesz teorie spiskowe jak kazdy maly robaczek, otoz bylem przy tym kiedy rodzila sie Orkiestra na poczatku i p... androny. A co do insynuacji i powtarzania klamstw juz sie tu wypowiadano, udowodnij cokolwiek, masz wiedze idz do prokuratora, a nie juzisz i szkalujesz innych posadzajac o krddziez, musisz sobie przyjac (i innym to polecam) nie kazdy mysli i kieruje sie takimi samymi jak ty kryteriami, nawet ludziom do glowy nie przychodzi to co dla wielu z was jest standardem, wiec nie oceniajcie innych po sobie naprawde nie wszyscy na swiecie kradna... I prosze nie odwracac kota ogonem, burmistrz wycofal spredaz wikarowki na wskutek prostestu mieszkancow petycji i ponad 650 podpisow pod nia ora na wskutek zlozonej deklaracji iz mieszkancy chca odtworzyc fundacje sw Anny i zagospodarowac ja spolecznie. Wychodzi po latach ze byl naiwny, procz protestu nic wiecej i nic sie nigdy nie stanie, a inwestor ktory chcial tam postawic centrum kultury z sala wystawiennicza i restauracja i mial program na rozne aktywnosci, o urowniu zbytku nie wspominajac juz nigdy nie wroci, a drugego nie bedzie, bo on to chcial zrobic nie dla biznesu, a dla czegos wiecej, innych frajerow juz nie ma i baj baj - kiedy rozbiorka ruiny?
 • KAZIK
  Szok - KAZIMIERZ czytam Twoje teksty nt.ORKIESTRY OWSIAKA i stwierdzam,że jesteś PRYMITYWNY a to znak ,że nadajesz się tylko na burmistrza ---startuj!!!
 • szok
  Pijany nie ''czytałeś ''ale oglądałeś .Za mojego żywota tyle się działo ze i rewizja granic mnie nie zdziwi .Runął kolos na glinianych nogach chociaż nikt już nie miał nadziei , mur runął , powstały nowe państwa może i Wilno ze Lwowem szczęśliwie powróci, daj Boże. Niech tylko zanim co ci durnie nie pakują Lwowa do tego eurokołchozu .
 • szok
  Pijany znam wszystkie odcinki Max Tv
 • Ab-Z
  @Pijany,Śmiechu warte-Pudło,jestem za sprzedażą tzw.Wikarówkijej sprzedaż zablokował sam Grzegorz Dunia wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Kazimierza,nie mają dobrego pomysłu jak ją przejąć,a jak dach przecieka to weż pijany Bartusia i napraw.
 • pijany znad Grodarza
  @Szok. A wiesz dlaczego On taki RADYKALNY?
  "W sierpniu 2008 w rankingu Forbes sklasyfikowany jako 9. najcenniejszy dla reklamodawców dziennikarz w Polsce (64. na liście najcenniejszych polskich gwiazd)[9]."
  Kasa kolego. Kasa
 • pijany znad Grodarza
  @Szok. A To czytałeś?'
  "Max Kolonko wzywa do rewizji granic - chce przyłączyć do Polski Lwów i Wilno. "Niech nie budzi demonów"

  Mariusz Max Kolonko w najnowszym odcinku swojej MaxTV popuścił wodze fantazji i stwierdził, że tak jak możliwe stało się obalenie muru berlińskiego, tak też my Polacy możemy liczyć na upadek "muru wschodniej granicy" i odzyskanie Kresów. Przedstawił nawet kilkupunktowy plan, według którego polskie władzę powinny taką akcję przeprowadzić. Nie uwzględnił w nim jednak najważniejszego - że takie roszczenia to ryzyko otwartej wojny z sąsiadami, a szczególnie z ukraińskimi narodowcami."
 • szok
  Nad czym tu debatować to wszystko jest tak proste że aż śmieszne .''Owsik ''ma jako ''resortowe dziecko'' skupić wokół siebie jak największą część młodzieży i robić im wodę z mózgu .Tak !! róbta co chceta ale tu pod moją kontrolą i nie wychodźta czasem na ulicę i niech wam do głowy nie przyjdzie aby samodzielnie myśleć .Róbta co chceta na Woodstocku taplajta się w błocie palta marihuanę .Nie myślta tylko o zmianie ''rządzących '' .Mało tego jawnie was w balona robi , społeczeństwo za własne pieniądze kupuje wyposażenie dla szpitali zamiast wziąć do ręki kij i pójść zapytać gdzie są pieniądze z ZUSu które powinny finansować zakup sprzętu .I tak idioci dwa razy dają na to samo, raz ZUSowi drugi raz ''owsikowi ''.Stary pajac w czerwonych spodniach od ponad 20 lat manipuluje waszymi emocjami .Za granicą was nie podziwiają tylko się śmieją jak można być tak głupim.

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę