Najlepsze produkty turystyczne Lubelszczyzny

Skomentuj (4)

Podczas VI Lubelskiej Gali Turystyki wyróżniono miejsca i oferty turystyczne Lubelszczyzny uznane w tym roku za najatrakcyjniejsze. Wśród nagrodzonych są także oferty z Kazimierza i okolic.

Kazimierz tytuł Turystycznej Perły Regionu otrzymał równo dziesięć lat temu. Kolejnej perły już więc nie otrzyma. Teraz tylko najlepsi z kazimierskiej branży turystycznej mogą brać udział w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego. I tak się też w tym roku stało. Nie tylko wzięli udział, ale i zostali nagrodzeni.

Trzecie miejsce w tym konkursie otrzymał działający za Wisłą po janowieckiej stronie rodzinny park tematyczny Magiczne Ogrody w Trzciankach, który co tydzień zaprasza gości na różne wydarzenia związane z historią tego miejsca. W tym tygodniu weekend upłynie tu „Magicznie z duchami”. Na dodatek o 50% taniej! W ten sposób Magiczne Ogrody świętują swoje zwycięstwo w konkursie.

Wśród wyróżnionych znalazły się także nocne wycieczki z dreszczykiem po Kazimierzu Dolnym organizowane przez firmę Kazimierz Tour Usługi Przewodnickie i Pilockie Elżbieta Skoczylas. Udowadniają one, że Miasteczko po zmroku w świetle pochodni ma zupełnie inny wymiar – zarówno sam Rynek jak i jego okolice: cmentarz żydowski czy Korzeniowy Dół, dokąd zwiedzający dojeżdżają ekobusikami.

Miłośnikom Kazimierza na pewno też nieobcy jest inny wyróżniony produkt turystyczny – Park miniatur architektury drewnianej trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny - Nałęczów – Puławy w Rąblowie. Można tu zobaczyć małą Kuncewiczówkę czy wiatrak w Mięćmierzu, a także pozostałych 48 miniatur: chałup, domów, młynów, wiatraków, studni, dworców oraz willi wykonanych w skali 1:25. Tuż obok znajduje się park labiryntów promujący regionalne uprawy: labirynt różany, tujowy, truskawkowy i bylinowy.

Konkursy na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego” oraz „Turystyczne Perły Regionu Lubelskiego" organizowane są przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę