Najlepsze produkty turystyczne Lubelszczyzny

Skomentuj (4)

Podczas VI Lubelskiej Gali Turystyki wyróżniono miejsca i oferty turystyczne Lubelszczyzny uznane w tym roku za najatrakcyjniejsze. Wśród nagrodzonych są także oferty z Kazimierza i okolic.

Kazimierz tytuł Turystycznej Perły Regionu otrzymał równo dziesięć lat temu. Kolejnej perły już więc nie otrzyma. Teraz tylko najlepsi z kazimierskiej branży turystycznej mogą brać udział w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego. I tak się też w tym roku stało. Nie tylko wzięli udział, ale i zostali nagrodzeni.

Trzecie miejsce w tym konkursie otrzymał działający za Wisłą po janowieckiej stronie rodzinny park tematyczny Magiczne Ogrody w Trzciankach, który co tydzień zaprasza gości na różne wydarzenia związane z historią tego miejsca. W tym tygodniu weekend upłynie tu „Magicznie z duchami”. Na dodatek o 50% taniej! W ten sposób Magiczne Ogrody świętują swoje zwycięstwo w konkursie.

Wśród wyróżnionych znalazły się także nocne wycieczki z dreszczykiem po Kazimierzu Dolnym organizowane przez firmę Kazimierz Tour Usługi Przewodnickie i Pilockie Elżbieta Skoczylas. Udowadniają one, że Miasteczko po zmroku w świetle pochodni ma zupełnie inny wymiar – zarówno sam Rynek jak i jego okolice: cmentarz żydowski czy Korzeniowy Dół, dokąd zwiedzający dojeżdżają ekobusikami.

Miłośnikom Kazimierza na pewno też nieobcy jest inny wyróżniony produkt turystyczny – Park miniatur architektury drewnianej trójkąta turystycznego Kazimierz Dolny - Nałęczów – Puławy w Rąblowie. Można tu zobaczyć małą Kuncewiczówkę czy wiatrak w Mięćmierzu, a także pozostałych 48 miniatur: chałup, domów, młynów, wiatraków, studni, dworców oraz willi wykonanych w skali 1:25. Tuż obok znajduje się park labiryntów promujący regionalne uprawy: labirynt różany, tujowy, truskawkowy i bylinowy.

Konkursy na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego” oraz „Turystyczne Perły Regionu Lubelskiego" organizowane są przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę