Nagi Cień - fotografie Sergiusza Sachno

Skomentuj (8)

Już w najbliższą sobotę, 23 sierpnia w Galerii Klimaty w Mięćmierzu otwarta zostanie wystawa fotografii Sergiusza Sachno pt. „Nagi Cień”. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 16.00.

Sergiusz Sachno urodził się w Chinach. Jednak to w Polsce ukończył liceum im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie. Studia wyższe zaś na Uniwersytecie Karola w Pradze. Fotografią zajmuje się już od ponad 40 lat a swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą.

 

- Specjalizuje się on w fotografii portretowej, teatralnej, mody i ogólnie reklamowej – pisze Jerzy Król w katalogu wystawy "Nagi Cień" w galerii Trzecie Oko w Krakowie. - Jest autorem licznych plakatów, okładek płytowych, książkowych i programów teatralnych. Był autorem wystawy Stulecie Polaków, eksponowanej w 1999 roku na Zamku Królewskim w Warszawie, a następnie w wielu krajach europejskich oraz albumu pod tym samym tytułem. Jego autorstwa jest wystrój fotograficzny hotelu Hyatt w Warszawie.

 

Oprócz tego artysta zajmuje się pracą dydaktyczną na Studium Fotografii ZPAF. Jest także wykładowcą fotografii reklamowej w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. W roku 2008, Sergiusz Sachno uzyskał stopień doktora sztuki filmowej w Wyższej Szkole Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. Obecnie zaś jest profesorem nadzwyczajnym WSSiP i pełni funkcje dziekana Wydziału Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii.

 

Wystawa fotografii zatytułowana „Nagi Cień”, którą już od 23 sierpnia będziemy mogli oglądać w Galerii Klimaty w Mięćmierzu jest dość odważna, ale i zarazem tajemnicza...

 

- Po raz kolejny Sachno proponuje coś zupełnie nowego – pisze Jerzy Król. - Odrzucenie koloru, ozdobnej tradycji nakrywającej studiowanie kobiecego ciała. W uleganiu dynamice kolejnych aktów widzimy, że jesteśmy poddawani działaniu teatru. Relacja między cieniem a obiektem – cień – deformacja powodowana światłem, kątem widzenia. Obiekt zazwyczaj widziany fragmentarycznie.

 

Cóż więcej można dodać? Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 16.00. Wstęp jest wolny.

 

Wystawę będzie można oglądać do 19 września, codziennie w godzinach: 12.00 – 18.00 w Galerii Klimaty.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

Mapa

Apartamenty

Galeria KLIMATY w Mięćmierzu - Dom Pracy Twórczej


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę