Jak fotografują lekarze

Skomentuj (3)

Lubelska Izba Lekarska przy wsparciu Naczelnej Rady Lekarskiej w Warszawie po raz drugi zaprasza lekarzy z całej Polski na wspólne fotografowanie Lubelszczyzny do Kazimierza Dolnego. II Ogólnopolski Plener Fotograficzny Lekarzy już we wrześniu.

W drugi weekend września w Kazimierzu Dolnym odbędzie się II Ogólnopolski Plener Fotograficzny Lekarzy. W dniach 11 – 14 września lekarze z całej Polski zjawią się właśnie w nadwiślańskim Miasteczku, by wspólnie oddawać się swojej pasji.

- Podobnie jak w roku ubiegłym, Lubelska Izba Lekarska przy wsparciu Naczelnej Rady Lekarskiej w Warszawie postanowiła zaprosić lekarzy z całej  Polski na wspólne fotografowanie Lubelszczyzny właśnie do Kazimierza Dolnego nad Wisłą – pisze Dariusz Hankiewicz – przewodniczący Komisji Kultury Lubelskiej Izby Lekarskiej, lekarz, dziennikarz i fotograf. – O fotografii adeptom tej sztuki opowiadać będą goście specjalni: Witold Krassowski oraz Maks Skrzeczkowski.

Dr hab. Witold Krassowski to dwukrotny laureat World Press Photo. Wiele razy nagrodzony w konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, w roku 1994, 1995, 1996, 1997 i 2000. Jest prodziekanem Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie.

Maks Skrzeczkowski jest kazimierzaninem. Wykłada fotografię na Podyplomowych Studiach Fotografii oraz w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS. Jest fotoreporterem magazynu „Lajf”, animatorem kultury oraz organizatorem licznych imprez fotograficznych, w tym Kazimierskiej Akademii Fotografii i Lubelskiej Akademii Odkryć Fotograficznych czy też pokazów podróżniczych.

- Niespodzianką dla mieszkańców Kazimierza i turystów będzie prezentacja poprzedniej/ubiegłorocznej wystawy prac, które oglądać będzie można w siedzibie Domu Dziennikarza w Kazimierzu Dolnym – pisze Dariusz Hankiewicz. – Wernisaż wystawy odbędzie się 11 września o godzinie 19.00. Myślę, że Ci, którzy zdecydują się na obejrzenie wystawy, nie będą rozczarowani. Bez wątpienia będzie to dowód na to, że wielu medyków całkiem serio traktuje swoją pasję.

W programie pleneru m.in.:
 
11 września, czwartek


godz. 19.00 - otwarcie wystawy poplenerowej I Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego Lekarzy Kazimierz Dolny 2013/Hol główny Domu Dziennikarza w Kazimierzu Dolnym, ul. Małachowskiego 15
godz. 20.00 - Oficjalne otwarcie pleneru
godz. 20.00 – 23.00 - wieczór z fotografią - prezentacja przywiezionych prac własnych (5 fotografii na nośniku), dyskusja, konsultacje i opowieści o fotografii - Witold Krassowski
 
12 września, piątek

godz. 20.00 – 23.00 -
wieczór z fotografią - cd. prezentacji prac uczestników pleneru, dyskusja, konsultacje, Maks Skrzeczkowski –– opowieść o fotografii, gawęda o Kazimierzu Dolnym
 
13 września, sobota

godz. 15.00 – 19.00 -
wybór i omówienie prac wykonanych w czasie trwania pleneru/ dla chętnych/Dariusz Hankiewicz

Jak piszą organizatorzy, wernisaż kazimierskiej wystawy poplenerowej odbędzie się w Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej „U Lekarzy”, w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Lublinie, ul. Chmielna 4 w dniu 15 listopada o godzinie 12.00. Wystawę będzie można oglądać do 15 stycznia 2015 roku. W planach jest również pokazanie prac w innych Okręgowych Izbach Lekarskich w Polsce.

 

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym imprezy.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • taka jedna
  Świetne zdjęcia, gratulacje :)A propozycja konkursowa Tadka godna zauważenia. Tym bardziej,że Jego fotkowe czary-mary działają terapeutycznie. ;)Już wiadomo kto w tym konkursie będzie miał I Miejsce :)
  Pozdrawiam wszystkich barrrdzo serrrdecznie.;)
 • Tadek
  Oj tam, oj tam, masz uprzedzenia zawodowe? Czekamy na konkurs "Jak leczą fotograficy" :)
 • krystyna
  Pięknie a już myślałam że zobaczę jakieś żebra, połamane kości a wszystko w tonacjach czerni z jakimiś cieniami i prześwitami:)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę