Nagi Cień - fotografie Sergiusza Sachno

Skomentuj (8)

Już w najbliższą sobotę, 23 sierpnia w Galerii Klimaty w Mięćmierzu otwarta zostanie wystawa fotografii Sergiusza Sachno pt. „Nagi Cień”. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 16.00.

Sergiusz Sachno urodził się w Chinach. Jednak to w Polsce ukończył liceum im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie. Studia wyższe zaś na Uniwersytecie Karola w Pradze. Fotografią zajmuje się już od ponad 40 lat a swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą.

 

- Specjalizuje się on w fotografii portretowej, teatralnej, mody i ogólnie reklamowej – pisze Jerzy Król w katalogu wystawy "Nagi Cień" w galerii Trzecie Oko w Krakowie. - Jest autorem licznych plakatów, okładek płytowych, książkowych i programów teatralnych. Był autorem wystawy Stulecie Polaków, eksponowanej w 1999 roku na Zamku Królewskim w Warszawie, a następnie w wielu krajach europejskich oraz albumu pod tym samym tytułem. Jego autorstwa jest wystrój fotograficzny hotelu Hyatt w Warszawie.

 

Oprócz tego artysta zajmuje się pracą dydaktyczną na Studium Fotografii ZPAF. Jest także wykładowcą fotografii reklamowej w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. W roku 2008, Sergiusz Sachno uzyskał stopień doktora sztuki filmowej w Wyższej Szkole Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. Obecnie zaś jest profesorem nadzwyczajnym WSSiP i pełni funkcje dziekana Wydziału Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii.

 

Wystawa fotografii zatytułowana „Nagi Cień”, którą już od 23 sierpnia będziemy mogli oglądać w Galerii Klimaty w Mięćmierzu jest dość odważna, ale i zarazem tajemnicza...

 

- Po raz kolejny Sachno proponuje coś zupełnie nowego – pisze Jerzy Król. - Odrzucenie koloru, ozdobnej tradycji nakrywającej studiowanie kobiecego ciała. W uleganiu dynamice kolejnych aktów widzimy, że jesteśmy poddawani działaniu teatru. Relacja między cieniem a obiektem – cień – deformacja powodowana światłem, kątem widzenia. Obiekt zazwyczaj widziany fragmentarycznie.

 

Cóż więcej można dodać? Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 16.00. Wstęp jest wolny.

 

Wystawę będzie można oglądać do 19 września, codziennie w godzinach: 12.00 – 18.00 w Galerii Klimaty.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

Mapa

Apartamenty

Galeria KLIMATY w Mięćmierzu - Dom Pracy Twórczej


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę