Na spacer? Oczywiście - nad Wisłę!

Skomentuj (27)

zobacz więcej (8)

Wał wiślany to jedno z najbardziej ulubionych miejsc spacerowych w Kazimierzu. Teraz – dzięki realizacji tzw. „projektu wiślanego” – ma tu być jeszcze piękniej, co będzie można podziwiać bezpiecznie nawet nocą…

„Wykorzystanie walorów rzeki Wisły w celu budowy wspólnego produktu turystycznego przez Kazimierz Dolny, Puławy i Janowiec” – tak brzmi pełna nazwa tzw. „projektu wiślanego”, dzięki któremu w Miasteczku rozbudowana została infrastruktura turystyczna związana z rzeką Wisłą.

- Właśnie jesteśmy na końcowym etapie prac przy tzw. „projekcie wiślanym”, który realizujemy wspólnie z Janowcem i Puławami – mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. - W ramach tego projektu wykonana została rewitalizacja przystani wiślanej, nowa toaleta miejska, oświetlenie promenady nadwiślańskiej oraz remont części ulicy Sadowej łącznie z przebudową sieci wodno – kanalizacyjnej i energetycznej. Nasadzona została również zieleń.

Łączna wartość projektu realizowanego w Kazimierzu to 5 607 325 zł, z czego 4 075 404 zł, to środki pozyskane w ramach programu operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka”. 1 531 921 Zł - to wydatki własne pochodzące z budżetu gminy. Jak tłumaczy burmistrz Kazimierza Dolnego, zakładano, że poziom dofinansowania wyniesie?52%. Jednak ostatecznie wyniósł on aż 72%.

- Tak wiec mamy zmodernizowaną przystań, pogłębiony akwen, wzmocnione nabrzeża i profesjonalne miejsca do cumowania łódek, kajaków czy żaglówek – mówi Grzegorz Dunia. -  Jest też specjalnie wydzielone pole namiotowe. A oprócz tego wykonane są przyłącza wodociągowe i energetyczne.

Na tym nie koniec. Wykonany został bowiem kapitalny remont bosmanatu, wytyczone miejsca parkingowe oraz miejsca do wypoczynku. A wszystko to wykonane w nowej technologii. W ramach projektu dzierżawione będą również kontenery, w których znajdą się toalety i natryski.

- Będzie to teren ogólnodostępny – mówi Grzegorz Dunia. - Taki jest nasz zamysł, by było to miejsce dostępne zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.


Ważnym elementem projektu jest nowa toaleta miejska. W ramach przypomnienia: projekt budowlany pt. „Toaleta płotem” wyłoniony został w drodze otwartego konkursu architektonicznego - „Łazienka Koło 2007”. Projektantami toalety są Piotr Musiałowski i Łukasz Przybyłowicz z Warszawy. Warto wspomnieć również o tym, że wyposażenie szaletu zostało ufundowane przez trzy firmy: KOŁO - tzw. biały montaż, Klaudi -  baterie, Tubądzin – płytki i glazura.


- W tej chwili trwają odbiory techniczne poszczególnych elementów projektu – mówi Grzegorz Dunia. – Do tej pory odebrane jest już oświetlenie i ulica Sadowa. Pozostało odebrać zieleń, toaletę miejską i przystań wiślaną.

Tak więc zanim sezon rozpocznie się na dobre, „projekt wiślany” powinien zostać zrealizowany w całości.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (27)

 • pijany znad Grodarza
  Niezle. Maria, Mix, Marta. 3 x M. Jeszcze raz. W ktorym miejscu sklamałem?
 • marta
  pijany daruj sobie.....klamco-pieniaczu
 • pijany znad Grodarza
  Niby jak, w ktorym momencie ubliżam?
  Moim zdaniem komentarz Marii:" pijany kłamiesz-co u ciebie jest we krwi" jest nader obelzywy, bo dotkneła Ona "krwi". A, jak ja od Kazimierza Wielkiego "jej" ŁYKNĄŁEM?. Toć On ODNOWICIEL, a nie KŁAMCA.
 • mix
  @Pijany z nad grodarza-ubliżasz ludziom,gdzie tego cię tak dobrze nauczyli?Nie ładnie!
 • Maria
  pijany kłamiesz-co u ciebie jest we krwi-ale daruj sobie te uwagi! Twoja Partia utopiła"polskie" w długach.
 • piotr
  moodyay-widocznie obaj jesteście uczciwi aż do"buuluu",tak jak pierwszy obywatel.
 • pijany znad Grodarza
  " Coś sie z narodem dzieje, niedobrego:
  - PiS chce udusić Obamę,
  - P. Katarzyna cieszy sie , ze nie jest z Warszawy,
  - piotr żąda od innych , by ci prowadzili działalność charytatywną.
  Chyba coś łyknę.
 • moodyay
  Piotr-Henryk Skoczek to człowiek symbol pracowitości uczciwości i człowiek inicjatyw, dzięki któremu życie całe miasto.
 • piotr
  malkontent-co ty zmieniarz temat temat i tak zawzięcie zawsze bronisz Skoczka,on nie prowadzi działalności charytatywnej ,więc robi to dla siebie,zabierz głos na temat jego monopolu.
 • mix
  malkontent
  2012-05-31 16:41
  popieram w całej złożoności- Żegluga Pana Henryka Skoczka w Kazimierzu Dolnym to największa flota rzeczna w Polsce.Burmistrz chciał wybudować dla tej floty portu ani zimowiska.Obecnie armator sam musi starać się o pozwolenia i wykładać pieniądze.Robi na koszt własny port rzeczny wyręczając w ten sposób władze miasta.
 • Katarzyna
  Panie "pijany znad Grodarza", a ja nie z Warszawy i cieszę się, że nie.
 • pijany znad Grodarza
  Pani Katarzyno. Będą BIDETY. Pani, nie z Warszawy?
 • Glejt
  Jaki burmistrz takie inwestycje :((
  Popatrzcie jaki hangar stawia sobie na Dołach.. a może to też w ramach projektu wiślanego :))))
 • Katarzyna
  Pierwszy plan MIEJSKA TOALETA buuuuuu! PASKUDZTWO. Powinna być zupełnie gdzie indziej zlokalizowana, nie na tzw. widokowo-spacerowym szlaku, przy niemalże samym wejściu na wał. Masakra. A co z toaleta,która dotychczas była sobie ukryta pod ziemią nieopodal Małego Rynku. I komu to wadziło?
  Ten budynek przytłacza i kompletnie nie komponuje się z kazimierską architekturą. Warszawiacy znów wpędzili małomiasteczkowe władze w kanał - ściekowy. Gratuluję ....
 • Szok
  żeby żabom było widniej kumkać .
 • Glejt
  Dla komarów :))
 • kazimierzanka
  W okolicach Kazimierza można sobie zęby powybijać bo latarnie są gaszone z powodu oszczędności, a nad Wisłą oświetlone ..... dla kogo????
 • Szok
  Nie ma co , kiedys się pływało łódka po Wiśle i podziwiało miasteczko od tej drugiej strony , teraz na pierwszym planie Sracz. Nie ma żadne robią zle nic nie robia zle . Droga Kamo,to jak już mają tak robić!!! to niech rzeczywiście nic nie robią .To tak jak z lekarzem -pierwsza zasada nie szkodzić .
 • kazi1
  Olu,czy dziad lokaja miał ?
 • Olek
  Pytam gdzie kibel za 1300000zł.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę