Na rower z Zamaną i Jarzębiną

Skomentuj (1)

Dla wszystkich miłośników dwóch kółek mamy świetną wiadomość – w lipcu w Kazimierzu Dolnym odbędzie się rajd z Cezarym Zamaną oraz wyścig MTB. Hymn rowerowy imprezy układa zespół Jarzębina. Jeśli lubisz spędzać aktywnie czas, nie może Cię tu zabraknąć!

Piątek, 12 lipca 2013, Rynek w Kazimierzu Dolnym. To wtedy odbędzie się rajd z Cezarym Zamaną i wyścig Merida Mazovia MTB Marathon 2013, rozpoczynający cykl imprez rowerowych na terenie trójkąta turystycznego Kazimierz – Puławy - Nałęczów. Po południu o godzinie 16.45 będzie miała miejsce odprawa techniczna prowadzona przez Cezarego Zamanę. Rajd rozpocznie się o godzinie 17.00.

Właściwie jest to już druga edycja tej imprezy. Po raz pierwszy rajd z Cezarym Zamaną w Kazimierzu Dolnym odbył się w roku ubiegłym - 14 października. W tegorocznej lipcowej edycji uczestnicy wyruszą przepiękną trasą prowadzącą z centrum Kazimierza Dolnego wzdłuż Wisły na południe przez takie miejscowości jak: Mięćmierz, Podgórz, Dobre, Zagajdzie, Kolonia Uściąż, Cholewianka i Jeziorszczyzna. Wyprawa zakończy się ponownie w Kazimierzu Dolnym na Rynku. Stąd też jej nazwa: „Wzdłuż Wisły, pośród winnic i macierzanki”. Długość trasy – ok. 20 km. Planowany średni czas przejazdu: 2,5 – 3 godziny.

- Jest to oferta dla osób, które lubią jeździć na rowerze, ale niekoniecznie mają zacięcie sportowe – mówi radny Rafał Suszek propagujący turystykę rowerową na Ziemi Kazimierskiej, współorganizator imprezy.

W tym samym dniu, jednak nieco później, od godz. 18.00 odbywać się będą tzw. indywidualne jazdy na czas. Strat zaplanowano na kazimierskim Rynku, zaś finisz na Górach tuż przy hotelu Kazimierzówka. Długość tej trasy to ok. 600 m.

- Dystans wprawdzie niezbyt długi, ale trasa bardzo trudna, bardzo męcząca – mówi Rafał Suszek. – To najtrudniejszy odcinek, który wymaga od zawodnika dużego zaangażowania i dobrej kondycji.

Organizatorami rajdu rowerowego są Cezary Zamana – znany polski kolarz szosowy, mistrz Polski i zwycięzca Tour de Pologne’2003 oraz Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym. 

- Cieszymy się, że władze samorządowe szczebli lokalnych i wojewódzkich widzą duży potencjał w rozwoju turystyki rowerowej w Kazimierzu i okolicach – mówi Rafał Suszek. – Moim osobistym marzeniem jest, żeby w ciągu 3 – 4 lat Kazimierz stał się takim zagłębiem rowerowym znanym w całej Polsce a być może i w Europie.

- Inicjatywa jest super – mówi radny Piotr Rzetelski. – Wiążę wielkie nadzieje z rozwojem turystyki rowerowej na tych terenach. Są tu tak fenomenalne warunki do uprawiania tego rodzaju turystyki, że tylko pozazdrościć. Pierwszym etapem zaszczepienia tutaj że tak powiem rowerowego świata jest wyścig, który wspólnie organizujemy z panem Zamaną i panem radnym Suszkiem. Ten wyścig będzie miał piękną oprawę – zaprosiliśmy też panie z zespołu Jarzębina, które ułożyły dla nas hymn rowerowy. To będzie wspaniała impreza, na którą bardzo serdecznie zapraszamy.

Podobno wśród zaproszonych gości pojawić się mają znane osoby ze świata sportu. Czy będzie to słynny skoczek Adam Małysz – przekonamy się już 12 lipca. Zapraszamy do Kazimierza.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Rafał Nowak
    Nie wiem co przyciągnie więcej osób - Zamana czy Jarzębinki. Ciekawe czy ich hymn rowerowy dorówna temu przygotowanemu na Euro2012 ;) Poczekamy i zobaczymy

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę