Na rzecz zegara na Farze

Skomentuj (10)

zobacz więcej (9)

W czasie balu charytatywnego w ogrodach Dworu Michalaków w sobotę 9 sierpnia o godzinie 18.00 odbędzie się – na rzecz renowacji zegara na Farze – aukcja obrazów darowanych przez kazimierskich malarzy. Jakie płótna pójdą pod młotek? O tym poniżej.
Obrazy Jana Wołka, Marka Andały, Jerzego Gnatowskiego i wielu innych kazimierskich malarzy zostaną wystawione na aukcji o godzinie 19.00. W sumie pod młotek pójdzie 35 prac.

Dochód z balu i aukcji (nie tylko obrazów, ale także biżuterii artystycznej, wyrobów ludowych i domowych przetworów) przeznaczony zostanie na renowację zegara na Kościele Farnym, ufundowanego przed wojną przez znanego kazimierskiego aptekarza Stanisława Lichtsona, który czynnie angażował się w życie Miasteczka. Po wojnie zegar ten został zdemontowany i zdewastowany. Wstępne kosztorysy odrestaurowania i odtworzenia zegara na farze przewidują koszt około 10 tys. zł.  

Jednoosobowe zaproszenia w cenie 50 zł do nabycia w Grillu Michalaków ul. Nadrzeczna 24, Kawiarni „Galeria” Rynek 5 i Herbaciarni „U Dziwisza” ul. Krakowska 6.

Organizator: Towarzystwo Opieki nad Zabytkami o. w Kazimierzu Dolnym

Skomentuj


Dodane komentarze (10)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę