Na rodzinnym pikniku

Skomentuj (3)

zobacz więcej (11)

Dzieci skaczące na trampolinie i tańczące w rytm znanych przebojów, rodzice i dziadkowie odpoczywający w cieniu wysokich drzew oraz wszechobecna radość towarzysząca wszystkim zebranym. Tak wyglądał III Parafialny Festyn Rodzinny.

W niedzielne, upalne lipcowe popołudnie na placu za nową plebanią przy ulicy Zamkowej w Kazimierzu Dolnym odbył się III Parafialny Festyn Rodzinny. Imprezę zorganizowało Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pw. św. Anny wraz z Parafią Rzymsko-Katolicką w Kazimierzu Dolnym. Piknik odbył się z okazji dnia imienin św. Anny, patronki Stowarzyszenia.

 

Już będąc na kazimierskim Rynku można było usłyszeć wesołą muzykę i okrzyki bawiących się dzieci. Te głosy prowadziły na niewielki plac, nieopodal Kościoła Farnego. Na miejscu mnóstwo ludzi. Na trawie porozkładane koce, a na nich całe rodziny, nawet trzypokoleniowe. Jednak jak mogłoby być inaczej, skoro to Parafialny Festyn Rodzinny…

 

- Już drugi raz bierzemy udział w pikniku – mówi Ewa, mieszkanka gminy Kazimierz Dolny, która na festyn przyjechała z mężem i dziećmi. – Byliśmy tu rok temu i bardzo nam się podobało, więc przyjechaliśmy i dziś.


Podczas pikniku można było zagrać w rodzinną grę, wziąć udział w konkursie czy też potańczyć w rytm znanych przebojów. Oprócz tego, co też jest bardzo ważne, na festynie spotkać można dawno niewidzianych znajomych, w końcu większa część uczestników tej imprezy to mieszkańcy Kazimierza i okolicznych wiosek. Choć nie wszyscy. Byli też turyści.

 

- Jestem tu razem z wnuczką – mówi pani Barbara, która przyjechała do Kazimierza z Mielca. – O festynie dowiedziałam się na miejscu, zupełnie przypadkiem. Bardzo się cieszę, że tu przyszłyśmy, moja wnuczka bawi się razem z innymi dziećmi, ja siedzę sobie w cieniu i odpoczywam.

 

Oprócz różnorodnych zabaw na pikniku można było również spróbować potraw z grilla czy też lodów z kazimierskiej lodziarni. Krótko mówiąc, atrakcji nie brakowało. Kto nie był, niech żałuje. Kolejny Parafialny Festyn Rodzinny dopiero za rok.

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę