Muzyka moja miłość

Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI zaprasza widzów do świata muzyki, oczywiście w filmowym ujęciu. Sekcja Muzyka. Moja Miłość to dziewięć tytułów, z których pięć zostanie pokazanych w Kazimierzu premierowo. Będzie rockowo, ale nie tylko! Na DWÓCH BRZEGACH pojawi się muzyka z czterech stron świata.

Fani Jima Morrisona nie mogą tego przegapić. THE DOORS – HISTORIA NIEOPOWIEDZIANA w reżyserii Toma DiCillo będzie mieć swoją premierę w Kazimierzu Dolnym.. Dodatkowy smaczek filmu to narrator, w którego rolę wcielił się Johnny Depp. Dla samych THE DOORS sztuka filmowa ma szczególne znaczenie. Jim Morrison i Ray Manzarek poznali się właśnie jako studenci szkoły filmowej Uniwersytetu Kalifornijskiego.

 

Zgodnie z tegoroczną dewizą Festiwalu z zupełnie INNY ŚWIAT wprowadza AMERICAN ASTRONAUT - komedia, musical i science-fiction  w jednym. Reżyser filmu, a jednocześnie muzyk - Cory McAbee -  pojawi się w Kazimierzu.


Teledysk to naturalne połączenie filmu i muzyki. Anton Corbijn stał za kamerą Strangelove, Personal Jesus Depeche Mode,  Heart-shaped Box Nirvany,  Atmosphere Joy Division czy One U2. W końcu doczekał się dokumentu na swój temat. SHADOW PLAY: THE MAKING OF ANTON CORBIJN to kolejna festiwalowa premiera.
Razem Jackiem White’em i Meg White z Kazimierza widzowie udadzą się w podróż po Kanadzie. THE WHITE STRIPES: POD ZORZĄ POLARNĄ  w reżyserii Emmetta Malloy’a to zapis trasy koncertowej z okazji dziesięciolecia istnienia zespołu.


Obok rockowego uderzenia będzie też miejsce dla boogie. Dzięki BIKINIARZOM Walerija Todorowskiego przeniesiemy się w świat pstrokatych marynarek, butów na „słoninie”, a wszystko to na tle Moskwy lat pięćdziesiątych.


Dwa Brzegi to wędrówki dalekie i bliskie. Premierowo w sekcji Muzyka. Moja Miłość pojawią się dwa obrazy z Afryki - KINSHASA SYMPHONY Martina Baera i BENDA BILILI! w reżyserii Renauda Barreta i Florenta de La Tullaye’a.


Będzie też coś dla fanów kina z Ameryki Południowej. Odkrycie Festiwalu to, również pokazywany premierowo, GRUPO CORPO w reżyserii Fabio Barreto i Marcelo Santiago pokazujący historię brazylijskiej grupy taneczno-teatralnej. W ramach sekcji Muzyka. Moja Miłość będzie również szansa, aby zobaczyć KORZENIE REGGAE Stascha Badera.

 

 

Źródło: Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę