Muzyczny spacer w przeszłość z Chmielnikers

„Każdemu wolno kochać'', „Co bez miłości wart jest świat'', „Piosenka jest dobra na wszystko'', „Już nie zapomnisz mnie'' – te i inne piosenki z lat 1919 – 39 usłyszymy podczas dwóch koncertów zespołu Chmielnikers, który wystąpi w kazimierskiej Synagodze 5 czerwca o godzinie 18.00 i 20.00.

Zespół Chmielnikers ze świętokrzyskiego Chmielnika uprawia muzykę wyrosłą z żydowskiego folkloru muzycznego. To piosenki śpiewane w jidysz, opowiadające o miłości, o ważnych wydarzeniach rodzinnych czy historycznych, a także kołysanki i utwory żartobliwe. W repertuarze zespołu nie brakuje także kompozycji czysto instrumentalnych, stylizowanych, powstających pod wpływem odrębnej kulturowo muzyki bałkańskiej i wschodniej.

Podczas pierwszego koncertu w kazimierskiej Synagodze 5 czerwca o godzinie 18.00 usłyszymy piosenki z nowej płyty zespołu „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Koncert następny o godz. 20.00 będzie okazją do posłuchania starszego repertuaru zespołu, także z płyt – „Chmielnikers'' oraz ,,Piąta strona świata''.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w budynku dawnej Synagogi, codziennie od 10.00-18.00 lub bezpośrednio przed koncertem. Rezerwacja biletów : 692 578 577.

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę