Muzyczny spacer w przeszłość z Chmielnikers

„Każdemu wolno kochać'', „Co bez miłości wart jest świat'', „Piosenka jest dobra na wszystko'', „Już nie zapomnisz mnie'' – te i inne piosenki z lat 1919 – 39 usłyszymy podczas dwóch koncertów zespołu Chmielnikers, który wystąpi w kazimierskiej Synagodze 5 czerwca o godzinie 18.00 i 20.00.

Zespół Chmielnikers ze świętokrzyskiego Chmielnika uprawia muzykę wyrosłą z żydowskiego folkloru muzycznego. To piosenki śpiewane w jidysz, opowiadające o miłości, o ważnych wydarzeniach rodzinnych czy historycznych, a także kołysanki i utwory żartobliwe. W repertuarze zespołu nie brakuje także kompozycji czysto instrumentalnych, stylizowanych, powstających pod wpływem odrębnej kulturowo muzyki bałkańskiej i wschodniej.

Podczas pierwszego koncertu w kazimierskiej Synagodze 5 czerwca o godzinie 18.00 usłyszymy piosenki z nowej płyty zespołu „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Koncert następny o godz. 20.00 będzie okazją do posłuchania starszego repertuaru zespołu, także z płyt – „Chmielnikers'' oraz ,,Piąta strona świata''.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w budynku dawnej Synagogi, codziennie od 10.00-18.00 lub bezpośrednio przed koncertem. Rezerwacja biletów : 692 578 577.

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę