Monika Malczak. Mateusz Gramburg. Tuż przed Wigilią

Skomentuj (5)

Nowa nadzieja polskiego jazzu – takie wyróżnienie przyznało jury jubileuszowego X Novum Jazz Festiwal Łomża 2017 przyznało kazimierzance Monice Malczak. Po raz pierwszy w historii łomżyńskiego festiwalu jury postawiło nie na instrumentalistów, a na wokalistkę. Trzeci Księżyc serdecznie zaprasza na przedświąteczny koncert pełen ciepłego i delikatnego jazzu.

Monika Malczak i Mateusz Gramburg sprowadzą do Kazimierza ducha Świąt Bożego Narodzenia już w sobotę tuż przed Wigilią 23 grudnia.

Projekt prezentowany podczas koncertu jest inspirowany muzyką filmową, polską poezją śpiewaną oraz folklorem i obrazuje wspólne muzyczne wizje Moniki i Mateusza.

Monika Malczak wokalistka pochodząca z Kazimierza Dolnego, absolwentka "Wokalistyki Jazzowej" na Wydziale Jazzu na "Bednarskiej" w klasie prof. Izabeli Zając, a obecnie studentka tego kierunku na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatką licznych konkursów i festiwali Wokalnych rangi Ogólnopolskiej jak i Międzynarodowej, m.in. jest tegoroczną zwyciężczynią 43. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu - laureatką III nagrody na Międzynarodowym "Blue Note Competition 2016" - finalistką Międzynarodowego Hot Jazz Spring 2016 w Częstochowie- finalistką Konkursu "Klucz do Kariery 2016" w Gorzowie Wielkopolskim (do udziału zostają zaproszeni laureaci Międzynarodowych Konkursów Jazzowych). Krytyk muzyczny i dziennikarz Polskiego Radia Adam Dobrzyński umieścił ją w TOP 5 w kategorii "Jazzowy Polski Debiut Roku 2016”.

Mateusz Gramburg pianista, tegoroczny absolwent ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie ("Bednarska") kierunku fortepian jazzowy w klasie prof. Andrzeja Jagodzińskiego i prof. Michała Tokaja oraz student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach tegoż kierunku w klasie prof. Wojciecha Niedzieli. Czynny pianista udzielający się oraz współtworzący projekty muzyczne, współpracował m.in.: ze Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Zielińskim, Tomaszem Szymusiem, Marcinem Pendowskim oraz wieloma innymi.

Scena Trzydziestu Krzeseł w zabytkowych Jatkach Koszernych po raz kolejny wypełni się muzyką serc. Trzeci Księżyc zapraszana koncert bardzo serdecznie i życzy wszystkim mieszkańcom Kazimierza oraz letnikom pełnych miłości, pokoju i dobra wszelakiego Świąt Bożego Narodzenia.

Scena Trzydziestu Krzeseł

Trzeci Księżyc Lokalne Bistro (zabytkowe Jatki Koszerne)
ul. Mały Rynek 1
23 grudnia (sobota)
godz. 20:00
dla artystów 20 pln
rezerwacje: sms tel. 792 433 435 lub na miejscu w Trzecim Księżycu
liczba miejsc ograniczona

 

Tekst: Trzeci Księżyc

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • autochton
  Trzeba jeszcze wspomnieć o Panu Zbigniewie Jonaku Instruktorze z POK "Dom Chemika" u którego przez wiele lat Pani Monika pobierała lekcje śpiewu. I od Pana Zbigniewa tak naprawdę się to wszystko zaczęło. Pan Zbigniew objechał ze swoimi wokalistkami całą Polskę kilka razy, żeby dziewczyny w tym również Pani Monika mogły uczestniczyć w przeglądach i festiwalach wokalnych gdzie były oceniane przez największe autorytety polskiej wokalistyki.I nierzadko ba nawet bardzo często wracały z nagrodami. Pozdrawiam
 • Redakcja
  Szanowni Państwo, przypominamy o nieumieszczaniu linków zewnętrznych w komentarzach, będą usuwane.
  • ABC
   "Chińskie ostrzeżenie". Przypomnienie powinno zawierać swój Nr. W latach 50-ych ChRL ostrzegały Tajwan i USA podając numer a dotyczyło tego samego tematu " Ostrzeżnie Nr 398 w spr...."
 • pijany znad Grodarza
  https://www.kazimierzdolny.pl/news/monika-malczak--mateusz-gramburg--tuz-przed-wigilia/45911.html
  Obowiazkowo
 • pijany znad Grodarza
  Wysłuchać OBOWIĄZKOWO.

  [link wymoderowany]

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę