Mój Kazimierz - zakładka do książki

Lubisz czytać książki? A może rysować? Jesteś uczniem szkoły podstawowej lub gimnazjum? Jeśli tak, ten artykuł na pewno Cię zainteresuje! Kazimierska Biblioteka ogłasza bowiem konkurs „Mój Kazimierz – zakładka do książki” i zachęca do projektowania.

Kazimierska Biblioteka stara się udowodnić, że miejsce wypełnione książkami nie musi wcale nudzić. Nawet dzieci i młodzież. Stąd różnorodne spotkania autorskie, festyny czy przeglądy teatrzyków szkolnych. Bo przecież zabawy z książką nie mają końca. Tym razem Biblioteka Publiczna, oddział Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki ogłasza konkurs zatytułowany „Mój Kazimierz – zakładka do książki”.

Dlaczego warto wziąć udział w tym konkursie?

 - By czytanie książek było jeszcze bardziej przyjemne – mówi Anna Piłat, kierownik kazimierskiej biblioteki. – To zachęta do kreatywności i okazja do zaprezentowania swoich zdolności plastycznych oraz zainteresowań. Taka zakładka może też służyć jako wyjątkowy prezent.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Kazimierz Dolny. Zostanie on przeprowadzony w trzech kategoriach: klasy 1-3 szkoły podstawowej, klasy 4-6 szkoły podstawowej oraz klasy 1-3 gimnazjum. Co ważne, każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie wykonaną pracę.

- Projekty zakładek mogą być wykonane z różnych materiałów i w dowolnej technice – piszą organizatorzy. – Może to być ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki, wyklejanki, decoupage, masa solna czy origami. Format także jest dowolny.

Dodatkowo do projektu, na oddzielnej kartce trzeba dołączyć informacje o autorze.

 

Prace można przynosić do kazimierskiej biblioteki do 18 maja. O wyłonieniu zwycięzców zadecyduje jury powołane przez organizatora. Nagrodami w konkursie są książki lub przybory plastyczne. Ogłoszenie wyników nastąpi 1 czerwca.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę