Mój Kazimierz - zakładka do książki

Lubisz czytać książki? A może rysować? Jesteś uczniem szkoły podstawowej lub gimnazjum? Jeśli tak, ten artykuł na pewno Cię zainteresuje! Kazimierska Biblioteka ogłasza bowiem konkurs „Mój Kazimierz – zakładka do książki” i zachęca do projektowania.

Kazimierska Biblioteka stara się udowodnić, że miejsce wypełnione książkami nie musi wcale nudzić. Nawet dzieci i młodzież. Stąd różnorodne spotkania autorskie, festyny czy przeglądy teatrzyków szkolnych. Bo przecież zabawy z książką nie mają końca. Tym razem Biblioteka Publiczna, oddział Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki ogłasza konkurs zatytułowany „Mój Kazimierz – zakładka do książki”.

Dlaczego warto wziąć udział w tym konkursie?

 - By czytanie książek było jeszcze bardziej przyjemne – mówi Anna Piłat, kierownik kazimierskiej biblioteki. – To zachęta do kreatywności i okazja do zaprezentowania swoich zdolności plastycznych oraz zainteresowań. Taka zakładka może też służyć jako wyjątkowy prezent.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Kazimierz Dolny. Zostanie on przeprowadzony w trzech kategoriach: klasy 1-3 szkoły podstawowej, klasy 4-6 szkoły podstawowej oraz klasy 1-3 gimnazjum. Co ważne, każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie wykonaną pracę.

- Projekty zakładek mogą być wykonane z różnych materiałów i w dowolnej technice – piszą organizatorzy. – Może to być ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki, wyklejanki, decoupage, masa solna czy origami. Format także jest dowolny.

Dodatkowo do projektu, na oddzielnej kartce trzeba dołączyć informacje o autorze.

 

Prace można przynosić do kazimierskiej biblioteki do 18 maja. O wyłonieniu zwycięzców zadecyduje jury powołane przez organizatora. Nagrodami w konkursie są książki lub przybory plastyczne. Ogłoszenie wyników nastąpi 1 czerwca.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę