Międzynarodowe Prezentacje 2018

zobacz więcej (13)

W Muzeum Nadwiślańskim można oglądać nową wystawę. Po wystawie scenografii Ewy Braun Galerię Wystaw Czasowych zajęły… srebro i bursztyn. To pokłosie konkursu pod takim właśnie tytułem – Prezentacje 2018. 

Wystawa biżuterii będąca pokłosiem konkursu Prezentacje 2018 odbywającego się pod hasłem „Srebro i bursztyn” została uroczyście otwarta w Muzeum Nadwiślańskim. Zaprezentowano na niej 71 prac łączących w sposób oryginalny i finezyjny srebro i bursztyn wykonanych przez 54 artystów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. To kolejny temat – po połączeniu srebra z drewnem i srebra z papierem – który możemy obserwować w wykonaniu tym razem nie tylko polskich artystów - złotników. Główną nagrodę otrzymała młoda artystka z Belgii – Nele Blanckaert za pierścień "Living on the edge". Jej prace będziemy mogli podziwiać w niedługim czasie w Muzeum Nadwiślańskim w ramach wystawy indywidualnej jako nagrody w tegorocznym konkursie.

Integralną częściaekspozycji jest - także pokonkursowa - wystawa fotografii artystycznej Prezentacje 2018. W tej dziedzinie zwyciężył Tomasz Gałązka.


Wystawie towarzyszył recital Doroty Curyłło.

Wystawę, której organizatorami są: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych, a partnerami: Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich – Amberif oraz Galeria Sztuki z Legnicy oglądać można do 9 grudnia.

Informacje o wystawie:
Tytuł: Srebro i bursztyn
Termin: 6 października – 9 grudnia 2018
Wernisaż: 13 października 2018 / sobota / godz. 13:00
Jury Konkursu: Anna Augustyniak, Lidia Popiel, prof. Alain Roggeman, prof. Andrzej Szadkowski, Tomasz Zaremski
Kurator Konkursu: Michał M. Fatyga
Autor wystawy: Andrzej Kupniewski
Kurator części fotograficznej Konkursu: Lidia Popiel
Kurator wystawy ze strony MNKD: Seweryn Kuter

 

Relacja na facebooku:
część 1
część 2

 

Mapa

Muzea

Muzeum Sztuki Złotniczej


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę