Międzynarodowe Prezentacje 2018

zobacz więcej (13)

W Muzeum Nadwiślańskim można oglądać nową wystawę. Po wystawie scenografii Ewy Braun Galerię Wystaw Czasowych zajęły… srebro i bursztyn. To pokłosie konkursu pod takim właśnie tytułem – Prezentacje 2018. 

Wystawa biżuterii będąca pokłosiem konkursu Prezentacje 2018 odbywającego się pod hasłem „Srebro i bursztyn” została uroczyście otwarta w Muzeum Nadwiślańskim. Zaprezentowano na niej 71 prac łączących w sposób oryginalny i finezyjny srebro i bursztyn wykonanych przez 54 artystów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. To kolejny temat – po połączeniu srebra z drewnem i srebra z papierem – który możemy obserwować w wykonaniu tym razem nie tylko polskich artystów - złotników. Główną nagrodę otrzymała młoda artystka z Belgii – Nele Blanckaert za pierścień "Living on the edge". Jej prace będziemy mogli podziwiać w niedługim czasie w Muzeum Nadwiślańskim w ramach wystawy indywidualnej jako nagrody w tegorocznym konkursie.

Integralną częściaekspozycji jest - także pokonkursowa - wystawa fotografii artystycznej Prezentacje 2018. W tej dziedzinie zwyciężył Tomasz Gałązka.


Wystawie towarzyszył recital Doroty Curyłło.

Wystawę, której organizatorami są: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych, a partnerami: Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich – Amberif oraz Galeria Sztuki z Legnicy oglądać można do 9 grudnia.

Informacje o wystawie:
Tytuł: Srebro i bursztyn
Termin: 6 października – 9 grudnia 2018
Wernisaż: 13 października 2018 / sobota / godz. 13:00
Jury Konkursu: Anna Augustyniak, Lidia Popiel, prof. Alain Roggeman, prof. Andrzej Szadkowski, Tomasz Zaremski
Kurator Konkursu: Michał M. Fatyga
Autor wystawy: Andrzej Kupniewski
Kurator części fotograficznej Konkursu: Lidia Popiel
Kurator wystawy ze strony MNKD: Seweryn Kuter

 

Relacja na facebooku:
część 1
część 2

 

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę