Miasto przyszłości z Gminnego Zespołu Szkół

zobacz więcej (8)

Narzekamy na postępującą betonozę polskich miast. Ale patrząc na pracę młodych architektów z klasy 3 Gminnego Zespołu Szkół można mieć nadzieję, że miasta przyszłości współtworzyć będzie przyroda.
Projekt uczniów klasy 3 Gminnego Zespołu Szkół zgłoszony do konkursu „Ekologiczne Miasto Przyszłości” organizowanego przez Leroy Merlin w Puławach rozwiązuje co najmniej dwie kwestie: maksymalnego wykorzystania terenu i tak pożądanej w przestrzeni miejskiej zieleni. Zaprojektowane przez młodych architektów mieszkania, biurowce, kina i  szkoły – śmiało pną się do góry,  a pomiędzy nimi aż kipi od roślin, które wypełniają ogrody usytuowane nie tylko u podstaw budynków, ale także na ich dachach.
Praca w konkursie zdobyła 3. miejsce, ale przede wszystkim dostarczyła jej małym twórcom wiele frajdy w samym procesie tworzenia.  
Wszystko zaczęło się od pomysłu jednej z uczennic, by wziąć udział w konkursie Leroy Merlin. Później dzieci w domu wykonały to, co na temat miasta przyszłości podpowiedziała im wyobraźnia. A potem pracowały już wspólnie w klasie.
- Pracowaliśmy na plastyce, a czasem było też tak, że spotykaliśmy się przed lekcjami albo na przerwach – kto miał ochotę – podchodził i robił – mówi Hanna Paruch wychowawczyni klasy 3at, pod kierunkiem której dzieci wykonały pracę konkursową. – Na początku kierowałam pracą i przydzielałam zadania, wiem, co kto jest w stanie zrobić. A potem uczniowie już sami omawiali, co jeszcze i jak trzeba wykonać. To wyjątkowo fajna, zgrana klasa i nawet jak niektórzy mniej pracowali przy wykonaniu samego projektu, to ciągle tam podchodzili, rzucali uwagi, pomysły, cieszyli się, że coraz fajniej to wygląda.
Praca tak się spodobała młodym architektom z klasy trzeciej, że po oddaniu pracy na konkurs, stworzyli drugie miasto przyszłości już dla siebie.
- Skończyli w piątek, a od poniedziałku przeszliśmy na zdalne – mówi Hanna Paruch. – I teraz mamy dwie makiety, bo właśnie dziś podczas wręczania dyplomów i nagród organizatorzy oddali nam też tę konkursową…
Obie makiety czekają na dzieci w klasie, aż wrócą znowu do szkoły.

Skomentuj


Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę