Mekomot w kazimierskiej Synagodze

Skomentuj (1)

Koncert współczesnej muzyki klasycznej oraz dawnych pieśni żydowskich odbędzie się w budynku Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym. Projekt, z którym artyści występują, nosi nazwę Mekomot, co z hebrajskiego oznacza: miejsca.

Hebrajskie słowo „mekomot” oznacza miejsca. W poniedziałkowy wieczór do budynku Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym wniesie muzykę międzynarodowy ensemble młodych, tworzących w Niemczech, żydowskich kompozytorów.

Koncerty są realizowane zarówno w Niemczech, jak i w Polsce: w Zamościu, Warszawie, Lublinie i Kazimierzu.

- Dawne i obecne synagogi wypełnią się specjalnie skomponowanymi dla projektu „Miejsca – Mekomot” utworami – piszą organizatorzy. – Berliński kantor, Assaf Levitin, zaprezentuje je w połączeniu ze starymi pieśniami liturgicznymi i tradycyjną muzyką żydowską. Koncerty rozpoczną się wprowadzeniem do Nowej Muzyki i historii miejsca, a zakończą rozmową z artystami. Wybierzmy się razem w muzyczną podróż w przeszłość pełną podziałów, w poszukiwaniu wspólnej przyszłości.

Na maleńkiej scenie w kazimierskiej Synagodze wystąpią:

Assaf Levitin/Niemcy – baryton/kantor (chazan)
Roy Amotz/Izrael – flet/ szofar
Antje Thierbach/Niemcy- obój/szofar
Damir Bačikin/Serbia – trąbka/szofar
Seth Josel/USA – gitara elektryczna
Susanne Kabalan/Niemcy – harfa
Michael Weilacher/USA – perkusja
Amir Shpilman/Izrael – dyrygent

Koncert odbędzie się w najbliższy poniedziałek 6 czerwca w budynku Dawnej Synagogi.

Wprowadzenie zaplanowano na godzinę 18.30, zaś pół godziny później, o 19.00 – koncert.  Bilety będą dostępne na miejscu, przed koncertem, w cenie 20 zł.

Projekt autorstwa Haskalah e.v. Berlin został zrealizowany przy współpracy z Deutschlandfunk, zaś współfinansowany przez: Kulturstiftung des Bundes, Fundację „Erinnerung, Verantwortung und Zukunft” oraz Deutscher Musikrat i Berlinski Senat.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę