Mekomot w kazimierskiej Synagodze

Skomentuj (1)

Koncert współczesnej muzyki klasycznej oraz dawnych pieśni żydowskich odbędzie się w budynku Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym. Projekt, z którym artyści występują, nosi nazwę Mekomot, co z hebrajskiego oznacza: miejsca.

Hebrajskie słowo „mekomot” oznacza miejsca. W poniedziałkowy wieczór do budynku Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym wniesie muzykę międzynarodowy ensemble młodych, tworzących w Niemczech, żydowskich kompozytorów.

Koncerty są realizowane zarówno w Niemczech, jak i w Polsce: w Zamościu, Warszawie, Lublinie i Kazimierzu.

- Dawne i obecne synagogi wypełnią się specjalnie skomponowanymi dla projektu „Miejsca – Mekomot” utworami – piszą organizatorzy. – Berliński kantor, Assaf Levitin, zaprezentuje je w połączeniu ze starymi pieśniami liturgicznymi i tradycyjną muzyką żydowską. Koncerty rozpoczną się wprowadzeniem do Nowej Muzyki i historii miejsca, a zakończą rozmową z artystami. Wybierzmy się razem w muzyczną podróż w przeszłość pełną podziałów, w poszukiwaniu wspólnej przyszłości.

Na maleńkiej scenie w kazimierskiej Synagodze wystąpią:

Assaf Levitin/Niemcy – baryton/kantor (chazan)
Roy Amotz/Izrael – flet/ szofar
Antje Thierbach/Niemcy- obój/szofar
Damir Bačikin/Serbia – trąbka/szofar
Seth Josel/USA – gitara elektryczna
Susanne Kabalan/Niemcy – harfa
Michael Weilacher/USA – perkusja
Amir Shpilman/Izrael – dyrygent

Koncert odbędzie się w najbliższy poniedziałek 6 czerwca w budynku Dawnej Synagogi.

Wprowadzenie zaplanowano na godzinę 18.30, zaś pół godziny później, o 19.00 – koncert.  Bilety będą dostępne na miejscu, przed koncertem, w cenie 20 zł.

Projekt autorstwa Haskalah e.v. Berlin został zrealizowany przy współpracy z Deutschlandfunk, zaś współfinansowany przez: Kulturstiftung des Bundes, Fundację „Erinnerung, Verantwortung und Zukunft” oraz Deutscher Musikrat i Berlinski Senat.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę