Marzanna utopiona, gdzie jest wiosna?

zobacz więcej (7)

Wiosna astronomiczna już przyszła, kalendarzowa też, ale zima nie odpuszcza. Kiedy przyjdzie wiosna termiczna? Czy przyspieszy ją tradycyjne topienie Marzanny?

Zima w tym roku przyszła spóźniona i trzyma się mocno. Wiosnę wpuściła niedawno do Kazimierza tylko na trzy dni, by potem ścisnąć ją mrozem i zawinąć śniegiem. Nic dziwnego, że nie widać jej teraz ani 20 marca w terminie wiosny astronomicznej, ani 21 marca – chociaż wiosnę obwieszcza kalendarz. Może w tej kwestii pomogą… dzieci?

W Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu jak w wielu innych szkołach w Polsce dzieci celebrowały pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Ubrane na zielono zajadały się własnoręcznie przygotowanymi wiosennymi kanapkami i przyglądały się poczynaniom bohatera bajki "O kotku, który szukał wiosny" przygotowanej przez uczniów klas II i IIIb pod kierunkiem swoich nauczycielek Iwony Budnik i Agnieszki Wawrzyckiej.

Czy kotek wiosnę znalazł – nie wiadomo. Wiadomo jedynie, że dzieci z klas młodszych szkoły podstawowej – aby pomóc i kotkowi, i nam wszystkim – poszły nad Wisłę utopić Marzannę.

Zima z Kazimierza płynie teraz do morza. A my chuchając i tupiąc z zimna czekamy w śniegu na wiosnę. „Wiosna wiosna, wiosna, jak to tak?”


Fot. Agnieszka Wawrzycka

Skomentuj


Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę