Kazimierz ma własna estradę

Skomentuj (8)

W ubiegłym tygodniu na parkingu przy ul. Puławskiej miał miejsce próbny montaż zadaszenia nowej estrady. Po raz pierwszy – jak zapowiada burmistrz Kazimierza Grzegorz Dunia - zostanie ona zaprezentowana w grudniu podczas dorocznego Jarmarku Kazimierskiego.

Do tej pory miasto nie posiadało własnej estrady, co – biorąc pod uwagę organizowane tu licznie imprezy – było nie lada problemem i niepotrzebnie eskalowało koszty. Scena przecież musiała być – więc trzeba ją było odpłatnie sprowadzać z zewnątrz.

Teraz zakup estrady był możliwy dzięki temu, że miasto uzyskało dofinansowanie do projektu renowacji Wzgórza Zamkowego, w ramach którego przewidziano dostosowanie zamku do możliwości organizacji tu imprez o charakterze kulturalnym, w tym właśnie także zakup sceny.

I scenę o wymiarach 10,5 m x 8,5 m o wysokości 6 m wraz z profesjonalnym nagłośnieniem oraz 6 namiotami z przeznaczeniem na zaplecze gospodarcze właśnie zakupiono, co kosztowało władze miasta 160 tys. zł.

- Blisko 90 % to środki zewnętrznie – burmistrz Grzegorz Dunia nie ukrywa zadowolenia.

Po raz pierwszy miasto zaprezentuje nową estradę podczas grudniowego Jarmarku Kazimierskiego. Kto na niej wystąpi? Warto to sprawdzić osobiście.

Fot. Urząd Miasta
w Kazimierzu Dolnym

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę