Małe Kino i Dzień Otwarty w Muzeum Czartoryskich

Nie miałeś jeszcze okazji odwiedzić Muzeum Czartoryskich w Puławach? Teraz jest niepowtarzalna okazja, by to zrobić bezpłatnie. W najbliższą sobotę, 8 października Dzień Otwarty w Muzeum Czartoryskich, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

W najbliższą sobotę, 8 października będzie można bezpłatnie zwiedzić ekspozycje muzealne Muzeum Czartoryskich w Puławach Oddziału Muzeum Nadwiślańskiego.  Mieszczą się one w korpusie głównym dawnego Pałacu Czartoryskich a dzisiejszej siedzibie Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego (IUNG-PIB) w Puławach.


- Na wystawie obejrzeć można skarby z kolekcji rodziny książąt Czartoryskich, w tym obiekty zgromadzone przez księżnę Izabelę w pierwszym polskim muzeum, które mieściło się w puławskiej Świątyni Sybilli i Domu Gotyckim – piszą organizatorzy. – Tym cennym dla kultury polskiej przedmiotom poświęcone będą oprowadzania tematyczne pt. "Śladami zbiorów puławskich", na które zapraszamy o godzinie 10.00 i 13.00.

Jednak głównym wydarzeniem tego dnia będzie koncert zespołu Małe Kino z Żywca, na który wstęp jest wolny.


Jak podają organizatorzy wydarzenia, w 2001 roku grupa odniosła pierwszy sukces na Festiwalu Piosenki Nieobojętnej w Ostrzeszowie, gdzie zdobyła Grand Prix. Kilka lat później, w roku 2007, została zaproszona do występu na legendarnym festiwalu w Jarocinie.
Małe Kino tworzą: Jarosław Kąkol - lider, wokal, gitara akustyczna, Sebastian Adamczewski - gitara elektryczna, wokal, Agnieszka Biniek - skrzypce, wokal, Daniel Główczyk - gitara basowa, Piotr Hetnał - gitara elektryczna, Łukasz Nowok - piano, syntezatory i Damian Górecki - perkusja.

- Muzyka zespołu ewoluowała od piosenki poetyckiej z zabarwieniem rockowo-jazzowym do dzisiejszej formy rockowo-poetyckiej nawiązującej do nurtów progresywnego rocka lat 70. i 80. – czytamy w zapowiedzi. – Teksty to czasem zapomniana, wysmakowana poezja, takich twórców jak: Jan Lechoń, Artur Rimbaud, Oskar Wilde, Bolesław Leśmian, Mieczysław Jastrun, Tadeusz Miciński, Jarosław Iwaszkiewicz czy Juliusz Słowacki. W repertuarze jest także kilka piosenek w pełni autorskich.

Organizatorzy koncertu przygotowali dla wszystkich uczestników niespodziankę: każda osoba, która pojawi się na sobotnim koncercie, otrzyma w prezencie nową płytę zespołu pt. „Prawda i sny".


Tuż przed koncertem nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników konkursu literackiego "Jest taki poeta, jest taki wiersz", przygotowanego przez Dom Kuncewiczów - oddział Muzeum Nadwiślańskiego w ramach projektu "Multimedialna Książka Życia: tradycyjny i elektroniczny program promocji czytelnictwa w Muzeum Nadwiślańskim", dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Program Dnia Otwartego w Oddziale Muzeum Czartoryskich w Puławach:

9.00 – 16.00
- Wstęp wolny na ekspozycje muzealne
10.00 - Oprowadzania tematyczne
13.00 - Oprowadzania tematyczne
16.00 - Koncert zespołu Małe Kino w Sali Kongresowej

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Czartoryskich w Puławach


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę