Małe Kino i Dzień Otwarty w Muzeum Czartoryskich

Nie miałeś jeszcze okazji odwiedzić Muzeum Czartoryskich w Puławach? Teraz jest niepowtarzalna okazja, by to zrobić bezpłatnie. W najbliższą sobotę, 8 października Dzień Otwarty w Muzeum Czartoryskich, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

W najbliższą sobotę, 8 października będzie można bezpłatnie zwiedzić ekspozycje muzealne Muzeum Czartoryskich w Puławach Oddziału Muzeum Nadwiślańskiego.  Mieszczą się one w korpusie głównym dawnego Pałacu Czartoryskich a dzisiejszej siedzibie Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego (IUNG-PIB) w Puławach.


- Na wystawie obejrzeć można skarby z kolekcji rodziny książąt Czartoryskich, w tym obiekty zgromadzone przez księżnę Izabelę w pierwszym polskim muzeum, które mieściło się w puławskiej Świątyni Sybilli i Domu Gotyckim – piszą organizatorzy. – Tym cennym dla kultury polskiej przedmiotom poświęcone będą oprowadzania tematyczne pt. "Śladami zbiorów puławskich", na które zapraszamy o godzinie 10.00 i 13.00.

Jednak głównym wydarzeniem tego dnia będzie koncert zespołu Małe Kino z Żywca, na który wstęp jest wolny.


Jak podają organizatorzy wydarzenia, w 2001 roku grupa odniosła pierwszy sukces na Festiwalu Piosenki Nieobojętnej w Ostrzeszowie, gdzie zdobyła Grand Prix. Kilka lat później, w roku 2007, została zaproszona do występu na legendarnym festiwalu w Jarocinie.
Małe Kino tworzą: Jarosław Kąkol - lider, wokal, gitara akustyczna, Sebastian Adamczewski - gitara elektryczna, wokal, Agnieszka Biniek - skrzypce, wokal, Daniel Główczyk - gitara basowa, Piotr Hetnał - gitara elektryczna, Łukasz Nowok - piano, syntezatory i Damian Górecki - perkusja.

- Muzyka zespołu ewoluowała od piosenki poetyckiej z zabarwieniem rockowo-jazzowym do dzisiejszej formy rockowo-poetyckiej nawiązującej do nurtów progresywnego rocka lat 70. i 80. – czytamy w zapowiedzi. – Teksty to czasem zapomniana, wysmakowana poezja, takich twórców jak: Jan Lechoń, Artur Rimbaud, Oskar Wilde, Bolesław Leśmian, Mieczysław Jastrun, Tadeusz Miciński, Jarosław Iwaszkiewicz czy Juliusz Słowacki. W repertuarze jest także kilka piosenek w pełni autorskich.

Organizatorzy koncertu przygotowali dla wszystkich uczestników niespodziankę: każda osoba, która pojawi się na sobotnim koncercie, otrzyma w prezencie nową płytę zespołu pt. „Prawda i sny".


Tuż przed koncertem nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników konkursu literackiego "Jest taki poeta, jest taki wiersz", przygotowanego przez Dom Kuncewiczów - oddział Muzeum Nadwiślańskiego w ramach projektu "Multimedialna Książka Życia: tradycyjny i elektroniczny program promocji czytelnictwa w Muzeum Nadwiślańskim", dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Program Dnia Otwartego w Oddziale Muzeum Czartoryskich w Puławach:

9.00 – 16.00
- Wstęp wolny na ekspozycje muzealne
10.00 - Oprowadzania tematyczne
13.00 - Oprowadzania tematyczne
16.00 - Koncert zespołu Małe Kino w Sali Kongresowej

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Czartoryskich w Puławach


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2023? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2023.
Pokaż stopkę