Lekcja muzycznej geografii

W czasie II edycji Festiwalu Wszystkie Strony Świata w Puławach miasto zamieni się w muzyczną stolicę regionu. Muzyka znanych i cenionych artystów, muzyka  różnorodnych kultur połączy tradycję z szaleństwem improwizacji. Dzięki temu Festiwal Wszystkie Strony Świata stanie się lekcją muzycznej geografii.

Dyrektorem Artystycznym Festiwalu jest Adam Klocek. Podczas trwania wydarzenia wystąpi wiele cenionych i znanych na całym świecie osobistości. Zaproszenie do Puław przyjął między innymi Waldemar Malicki - jeden z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich. W jego wykonaniu usłyszymy późne utwory fortepianowe Ferenca Liszta z cyklu 12 Etiud transcendentalnych.

Festiwal Wszystkie Strony Świata uświetni także swoją obecnością Dimitry Vasiliev. Artysta uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych i słynnych skrzypków młodego pokolenia. Podczas koncertu otwarcia wystąpią również Dudu Carmel - kameralista należący do nowej generacji wirtuozów i Edicson Ruiz, kontrabasista, który w wieku 17 lat został członkiem Orkiestry Filharmoników Berlińskich – jako pierwszy muzyk z obszaru Ameryki Łacińskiej i najmłodszy w historii.

Podczas trwania festiwalu usłyszymy także "Profesjonalizm" - nowy sekstet jazzowy Marcina Maseckiego, który zagra muzykę z pierwszej płyty zespołu „Chopin Chopin Chopin”. Koncert już w najbliższy wtorek.

Więcej szczegółów dotyczących programu festiwalu znajduje się na stronie: www.festiwalwss.pl

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę