Lejus po strażacku! (video)

Skomentuj (3)

W poniedziałek wielkanocny strażacy już od rana przygotowują się do wyjazdu na kazimierski rynek. Tam złożą wszystkim świąteczne życzenia na swój własny i dość oryginalny sposób, ale szczerze.

- Wyjeżdżamy na rynek wozami strażackimi po to, by złożyć życzenia świąteczne wszystkim kazimierzakom oraz turystom spędzającym tu Święta Wielkanocne – mówi Jerzy Kobiałka, rzecznik prasowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu Dolnym.

 

Tradycja polewania kazimierskiego Rynku z wozu strażackiego utrzymuje się w Kazimierzu już od ćwierćwiecza. Obyczaj ten przyjmowany jest przez wszystkich z radością, a strażacy są zdania, że to się po prostu ludziom... należy!

 

I większość ludzi rzeczywiście taką inicjatywę postrzega pozytywnie. Niektórzy już od rana wyczekują na strażaków pod studnią, by choć spróbować dosięgnąć ich wodą z wiaderka. Innych zaś kazimierski Lany Poniedziałek nieco zaskakuje. Często, nie spodziewając się niczego, turyści przesiadują na ławkach na Rynku, przez co nie udaje im się uciec w porę przed potężnymi strumieniami wody. Bo mimo tego, że większość ludzi doskonale wie, jak wygląda Śmigus Dyngus w Kazimierzu Dolnym, nadal są tacy, których ta tradycja wprawia... w zakłopotanie...

 

Więcej - w materiale wideo.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę