Lejus po strażacku! (video)

Skomentuj (3)

W poniedziałek wielkanocny strażacy już od rana przygotowują się do wyjazdu na kazimierski rynek. Tam złożą wszystkim świąteczne życzenia na swój własny i dość oryginalny sposób, ale szczerze.

- Wyjeżdżamy na rynek wozami strażackimi po to, by złożyć życzenia świąteczne wszystkim kazimierzakom oraz turystom spędzającym tu Święta Wielkanocne – mówi Jerzy Kobiałka, rzecznik prasowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu Dolnym.

 

Tradycja polewania kazimierskiego Rynku z wozu strażackiego utrzymuje się w Kazimierzu już od ćwierćwiecza. Obyczaj ten przyjmowany jest przez wszystkich z radością, a strażacy są zdania, że to się po prostu ludziom... należy!

 

I większość ludzi rzeczywiście taką inicjatywę postrzega pozytywnie. Niektórzy już od rana wyczekują na strażaków pod studnią, by choć spróbować dosięgnąć ich wodą z wiaderka. Innych zaś kazimierski Lany Poniedziałek nieco zaskakuje. Często, nie spodziewając się niczego, turyści przesiadują na ławkach na Rynku, przez co nie udaje im się uciec w porę przed potężnymi strumieniami wody. Bo mimo tego, że większość ludzi doskonale wie, jak wygląda Śmigus Dyngus w Kazimierzu Dolnym, nadal są tacy, których ta tradycja wprawia... w zakłopotanie...

 

Więcej - w materiale wideo.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2022.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę