Lato w Kazimierzu (video)

Skomentuj (32)

Mamy jesień. Lato dawno już za nami, chociaż od czasu do czasu przypomina o sobie ciepłą słoneczną pogodą – taką jak w ostatni weekend. Kazimierz jesienny – to już jednak całkiem inna – według wielu najpiękniejsza – bajka. Dla tych, którzy wolą Kazimierz latem, mamy niespodziankę.

Heraklit mawiał, że dwa razy do tej samej rzeki wejść niepodobna. Rozwój techniki sprawił, że nie jest to już takie zupełnie niemożliwe. Autor filmu, który prezentujemy Państwu dzięki uprzejmości Folwarku Walencja, raz wraz powraca nad Wisłę, która nie tylko jego przyciąga jak magnes. Powraca również do Miasteczka, umożliwiając i nam nieustające tam powroty…

Film pokazuje Miasteczko z góry – z lotu mechanicznego ptaka. Nieczęsto mamy okazję podziwiać Kazimierz z takiej perspektywy. Wstęga Wisły i miniaturowe domki o czerwonych dachach skryte w zieleni lata są jak misternie wykonane wyroby cukiernicze malowane kolorowym lukrem.

Pokazywaliśmy już Państwu Kazimierz w różnych porach roku na zdjęciach lotniczych. Teraz przyszedł czas na filmy. „Lato w Kazimierzu” zapoczątkowuje serię filmów ukazujących Miasteczko w różnych odsłonach. Wkrótce odsłona jesienna.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (32)

 • małgorzata
  tak sobie myślę@ - zgoda w 100%. Inwigilacja już się zaczęła... Żarty się skończyły...
 • a nie mówiłem ?
  Skutek i przyczyna. Jeśli sie wynajmuje i sponsoruje loty szpiegowskich dronów, to nie w celu zamieszczenia pamiątki z wakacji.
 • tak sobie myślę
  Pomyłka redakcji w podpisie do zdjęcia (Kar zamiast Kadr)to nie chochlik.
  Na blogu pana J.K. zdjęcie z tych filmów ilustruje bowiem artykuł "Co można wybudować bez pozwolenia na budowę"
  Jak można się domyślać, budowanie bez pozwoleń może być przyczyną owych "Kar"
  Czy pomocne do ich nakładania (w jakiejś tam perspektywie)będą filmy, dron raczy wiedzieć.
  Redakcja jednak coś przeczuwa, co można dostrzec w przypadkowo-sugestywnej pomyłce.
  Myślę, że to kwestia czasu.
  Potrzeba było zaledwie 14 dni,abyśmy zamiast "Lata w Kazimierzu" mieli kolejna odsłonę.
 • wróbel
  jak masz coś na sumieniu to się bój obserwator , ja tam śpię spokojnie.
 • obserwator
  uwaga,uwaga....znawca tematu zaklada teczki
 • znawca tematu
  A ty @malkontent, to jesteś pewien,że nie ma ujęć z Twojego ogródka?
  Zawsze przechodzisz na przejściu? I nie parkowałeś na zakazie?
  To uważaj, są nagrania " także z okolic Kazimierza" i będą udostępnione w " odpowiednim czasie"!
 • malkontent
  Pijany....jesteś niesamowicie aktywny i chwała ci za to-bez ironii -. Uważam także,że autor filmu,pan Michał jest świetnym operatorem modelu latającego.Ci co mają wyobrażenie o sprawie wiedzą,że to prawdziwy majstersztyk.W pagórkowatym terenie Kazimierza jest trudno operować modelem w dodatku z kamerą i tak poprowadzić model aby nie wpadł w zarośla.Trzeba także wziąć pod uwagę,że w takim terenie jak okolice Kazimierza zasięg radia jest ograniczony,a mimo to udało się.Ponadto film pokazuje coś nowego, inny wymiar obrazu miasta,niż ten do jakiego przywykliśmy i chwała autorowi za to!Niestety na tym forum jest kilku etatowych malkontentów którzy mają coś do powiedzenia nie koniecznie z sensem.Mi nic nie pozostaje tylko ubolewać i mieć nadzieję,że z czasem zmienią zdanie.
 • raz na ludowo
  Jadźka mi się podoba, ale ożenię się z Helką.
  Ona cała taka mała a d..ę ma wielką.
 • pijany znad Grodarza
  @ fiks. Moge jeszcze o łodziach podwodnych.
  @ mix. szkoda, że wymazano mój wcześniejszy komantarz. Była to odpowiedz skierowana do p, Roba?. Również podkreślałem świetność pomysłu. A ta " d..a" /' swietny pomysł/ to apel Jadzki, coby d..y nie obrabiać.
 • fix
  o znowu @pijany "znawca od wszystkiego"
 • mix
  osobiście uważam,że film jest świetny a sposób realizacji jest wielkim skokiem technologicznym wielki szacun dla pana Michała.
 • mix
  pijany...no super komentarz,sprowadzanie wszystkiego do poziomu d....y
 • pijany znad Grodarza
  ustalmy wysokość, też dlatego, coby Jadzka nie miała szans, na widzenie d..y byłej koleżanki Jadzki.
  ps. swoja drogą, wspanialy komentarz.
 • zgur
  Turysta może co chce i kiedy chce.
  Jednak granica tego co może bardzo się przesunęła.
  Kiedyś wystarczyło posadzić wysoki żywopłot, teraz trzeba jeszcze duży parasol.
  A i tak jakiś pies ci wlezie.
 • zmiasta
  Tak sobie myślę i trochę się boję- proponuję wam postawienie szlabanu na wjeździe do Kazimierza i konfiskowanie wszystkich kamer oraz aparatów fotograficznych !
  To przecież skandal że taki turysta może fotografować i filmować co chce !
  Powinni mieć na to zgodę odpowiednich władz !Za opłata oczywiście:)
 • była koleżanka Jadźki
  Czy ścieżka dzwiękowa z rozmów kawiarnianych też będzie udostępniona?
  Bo mnie sie wydaje, że ta Jadźka, to mi d..e obrabia!
 • się nie godzę
  Ło Jezusy Maryje! Ja myslałem ,że mnie wczoraj komar w tyłek użarł, a to był mały dronek! Może bie-dronek?
 • czy sie na to godzisz?
  Prawdziwy cel Reżysera:

  ..."Samoloty szpiegowskie

  Nowym zagrożeniem dla prywatności są kamery latające – drony obserwacyjne. Do użytku wprowadziła je amerykańska armia, ale rozpoznanie za pomocą dronów coraz częściej stosują policje i służby specjalne. Drony to zdalnie sterowane aparaty latające – niewielkie samoloty albo wielowirnikowe śmigłowce, które unoszą w powietrze kamerę i sprzęt do transmisji wideo. Niewidoczny na tle nieba dron może godzinami śledzić wybraną osobę, sterowany przez operatora siedzącego wygodnie w biurowym fotelu. Zamiast wysyłać w teren agentów ryzykujących zgubienie figuranta albo bycie rozpoznanym przez wroga, dron unosi się w powietrzu nad głowa śledzonego i skrzętnie zapisuje wszystkie widziane obrazy.

  Drony są drogie, ale poza kosztami nie ma żadnych ograniczeń w dostępie do tej technologii, można więc prędzej czy później oczekiwać, że za osobnikami podejrzanymi, niewygodnymi czy po prostu niepasującymi do norm społecznych podążą miniaturowe samoloty szpiegowskie"...
 • pijany znad Grodarza
  Sąedzę,, że wysokość lotu nie była dziełem przypadku, dlatego też obawy tak sobie myślę i życzenie Emilii nie ma uzasadnienia. Kręcić dalej z tej wysokośći, ot co.
 • filmowy miś
  Podobnych filmów na You Tube jest setki tysięcy, jak nie milionów.Oglądających je setki milionów użytkowników.W Kazimierzu 3 osoby dyżurnych malkontentów krytykuje wszystko dookoła co pojawi się na tym portalu bez względu na treść,czy temat.Miejscowi nieudacznicy,malkontenci, którzy nie potrafią zrobić cokolwiek pożytecznego dla miasta.Z miasta....za to- owszem!Jednym podoba się film, innym zachód słońca...Czy to źle? Trochę kiepsko,że opinie na temat filmu,czy tematu, można wpisywać tylko na wybranych portalach.Ale dlaczego?Tam... musi być jasny przekaz!Nieomylne słowo wodza!

Mapa

Hotele

Folwark Walencja


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę