Kwaskowa Góra w 3D

Skomentuj (10)

Zespół Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa w Warszawie przedstawia symulację komputerową, czyli trójwymiarowe obrazy możliwych sposobów zagospodarowania przestrzennego (zabudowy) fragmentu Kazimierza Dolnego nad Wisłą: rejonu ulicy Kwaskowa Góra, którą zaprezentowano podczas spotkania 21 grudnia w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu.

Na teren ten wywierana jest presja inwestycyjna. Jego sposób zabudowy nie jest dotąd przesądzony w planach zagospodarowania przestrzennego.

Który z przedstawionych tutaj wariantów zabudowy uważają Państwo za najlepszy? A może mają Państwo inne propozycje?
   
Prosimy o wypowiedzi na adres Kazimierz3D@igpim.pl . Dziękujemy


Zespół Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa w Warszawie

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • Obserwator
  Kazia, jasne tylko juz mowmy racjonalnie, nie ma zadnej spojnosci w tym co sie dzieje. Budowac mozna sie tylko na aktualnie budowlanychdzialkach, jak chcesz cos przeksztalcic nawet na miejskich polach to odzywa sie komitet o obrony. Zmiany w planie trwaja juz z 6 lat, bo sie nie da szybciej. Ja np zrezygnowalem, wole mieszkanie w wawie kupic niz tu sie szrpac z systemem i wariatami
 • KAZIA
  A dlaczego koło pruszkowskiego nie pozwalać, jak sad plebanii można zabudować aż do jezdni i nawet na miejscu chodnika nie respektując odległości od drogi przewidzianej w planie, a teraz przewidzieć w sadzie "usługi komunikacyjne" co oznacza parking, a nawez "stację benzynową to czyim oczom i wykształceniu artystycznemu widok domków na górce przeszkadza ? Psom ogrodnika ?
 • wyborca
  Luce ile osób wierzy Kowalskiemu dowiodły ostatnie wybory więc znajdz sobie inną zabawę .
 • obserwator
  Zgadzam sie z kazia, a szczyt obludy to zakaz budowy na miejskich polach. tam juz nie ma zadnych logicznych argumentow tylko lobbing kilku tubylcow ktorzy nie chca sobie psucwidoku na pola i laki. z reszta podobnie jest w innych gminach - w wilkowie czy okolicy tez niepozwalaja budowac na wzgorzach tylko najlepiej w dolinie wisly, pamietamy jak to sie skonczylo. no ok jeszcze rozumiem ze w samym kaziku nie pozwalac na zabudowe obok pruszkowskiego ;) ale w takim mecmierzu czy podgorzu jak ktos chce postawic dom z widokiem na wisle to tez nie realne
 • KAZIA
  A MOZE DYSKUSJA ?
  Nasrane tych domków w tym wąwozie a na nasłonecznionych zboczach pustka. Gdzie tu rozum. Cała życie było wiadomo, że najbardziej niezdrowym miejscem do życia w Kazimierzu jest dolina Grodarza wilgotna , nieprzewiewna ze mgłami retencejnymi i dymem. To pokazuje karykaturę propagandowego dotychczasowego myślenia, żeby zabraniać zabudowy na wzgórzach i zboczach "ze względów widokowych". że co ? Że zabudowa musi być brzydka to można ją upchać jak śmieci za zielenią i w dołach , bo niewidoczna. To lepiej żyć wszyscy w takich kibelkach w gnoju doliny Grodarza jak XIX-XX wieczna biedota w kazimierskich "malowniczych budach". . A jeden szczęśliwiec to postawił se domek na górce w powietrzu i nie ma kłopotu. Czyli ta symulacja wykazuje że nie trzeba już dzisłek 1500n m2 i można zatrzymać zielanią cały przewiew doliny Grodarza. Czy to dobrze czy nie dobrze ? jaką operację chcą przeprowadzić. Co ma warszawski zespół do Kazimierza . To inicjatywa urzędowa czy prywatna ? Ile zrobienie tej symulacji kosztuje, bo też bym chciała pokazać inne możliwości ? kto na to daje kasę i jaki ma w tym interes ?
 • XYZ
  luce-Możesz Nam napisać na czym polegają manipulacje Kowalskiego i jak brzmią trudne pytania na które Kowalski nie chce ,bądź nie może odpowiedzieć i czego dotyczą?.Czy mam rozumieć ,że to co napisał jest kłamstwem?-do zobaczenia po 16,chętnie się dowiem o co w tym wszystkim chodzi.
 • luce
  Czy ktoś naprawdę wierzy temu manipulatorowi Kowalskiemu? Niech najpierw opowie o swoich planach inwestycyjnych i odpowie na trudne pytania, które zadano mu na puławskim portalu.
 • XYZ
  Fragment z blogu Kowalskiego,i wszystko jasne....
  "A jakie są ustalenia szczegółowe dotyczące terenu sąsiadującego ze wspomnianym budynkiem, czyli terenu obecnych łąk, o powierzchni łącznej14847 m2? Cały ten obszar - uwaga !!! - jest terenem budowlanym. Zmienione zapisy w Planie (obecnie oznaczone jako UT, tzn. tereny usług turystycznych i inne) dopuszczają możliwość zabudowy kubaturowej o powierzchni 55% terenu budowlanego(sic!).Nie jestem biegły w matematyce, ale to są proste rachunki, z których wyraźnie wynika, że powierzchnia budynku może wynosić 8166 m2. Dla porównania dodam, że kazimierski Rynek ma powierzchnię około 3000 m2."
 • Misio Rysio
  No , to fajne. Oczywiście (jeśli to prawda) wszyscy obrońcy terenu przed obiektami sportowymi na pewno będą zachwyceni. Tak się kończą głupie protesty: budową prywatnego hotelu. Z prywatnym basenem, prywatną siłownią, prywatną sauną i prywatnym kortem. :((((((((
  I tak się pewnie skończy w kamieniołomach: powstanie Gołębiewski czy inny Hilton, ogrodzi teren a obrońcy "unikalnej przyrody obecnego wyrobiska" bedą sobie mogli obejrzeć teren ze zdjęć z motolotni :)))
  A na kąpielisko będziemy jeździć na pojezierze Łęczyńsko - Wlodawskie, 2 godziny w jedną stronę......
 • mirka
  Te propozycje już nie aktualne,w miejscu obiektów sportowych ma powstać gigantyczny hotel,przeczytałam to na Blogu radnego Kowalskiego.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę