Kto otrzyma tytuł Osobowość Roku'19?

Jeszcze przez tydzień można oddawać głosy w pierwszym etapie konkursu Osobowość Roku 2019 prowadzonego przez Kurier Lubelski. Wśród nominowanych są osoby związane z Kazimierzem Dolnym. Głosujmy!
Tytuł Osobowość Roku 2019 zostanie przyznany głosami mieszkańców województwa lubelskiego w pięciu kategoriach: Kultura, Nauka, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna.

Osoby związane z Kazimierzem wytypowano w dwóch z nich: w kategorii Kultura i  Działalność społeczna i charytatywna.

Najwięcej głosów ma na swoim koncie startujący z Lublina w kategorii Kultura Attila Adam Honti były wikariusz parafii kazimierskiej, obecnie dyrektor II Kazimierskiego Noworocznego Festiwalu Organowego, ksiądz archidiecezji lubelskiej, dyrektor i dyrygent chóru chłopięcego - męskiego Pueri Cantores Lublinenses archidiecezji lubelskiej. Do tego tytułu wytypowany został za rozwój kultury i promocję województwa lubelskiego na międzynarodowych występach chóru. Dotychczas zagłosowało na niego 694 osoby, co plasuje ks. Hontiego na I miejscu w Lublinie.
Pozostałe osoby związane z Kazimierzem startują z powiatu puławskiego.
W kategorii Kultura najwięcej osób zagłosowało na Dorotę Seweryn - Puchalską – kierownik oddziału Kamienica Celejowska w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym – 161 osób. I to ona zajmuje obecnie w tej kategorii w powiecie puławskim. Tuż za nią uplasował się z 160 głosami Włodzimierz Dembowski wokalista zespołu Dziady Kazimierskie. Na miejscu IV jest prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki Mariusz Płoszaj-Mazurek, a na V – artysta malarz Marek Andała. 
Wytypowany w kategorii Działalność społeczna i charytatywna działacz społeczny z Kazimierza Aleksander Adamski zajmuje obecnie miejsce IV.

Kto ostatecznie zdobędzie tytuł Osobowość Roku 2019 zależy od Państwa głosów. Głosowanie trwa do wtorku, 11 lutego 2020 r. do godz. 21:30. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w piątek, 14 lutego i potrwa do środy, 26 lutego. Dwa dni później, w piątek, 28 lutego rozpocznie się ogólnopolskich finał. Jego zwycięzców poznamy w środę, 11 marca.
Kandydaci do tytułu Osobowość Roku w kategorii Kultura

Marek Andała – Kazimierska Konfraternia Sztuki, Kazimierz Dolny
Nominacja za: współzałożenie Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. W tym roku został wyróżniony podczas 14. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki. Jego obraz Wyjście zyskał uznanie wśród 154 zakwalifikowanych do konkursu prac.
Włodzimierz Dembowski – wokalista zespołu Łąki Łan i Dziady Kazimierskie
Nominacja za: promowanie Kazimierza Dolnego, organizacja festiwalu Kazimiernikejszyn.
Attila Adam Honti – były wikariusz parafii kazimierskiej, obecnie dyrektor II Kazimierskiego Noworocznego Festiwalu Organowego, ksiądz archidiecezji lubelskiej, dyrektor i dyrygent chóru chłopięcego - męskiego Pueri Cantores Lublinenses archidiecezji lubelskiej. Nominacja za: rozwój kultury i promocję województwa lubelskiego na międzynarodowych występach chóru.
Mariusz Płoszaj-Mazurek – Kazimierska Konfraternia Sztuki, Kazimierz Dolny
Nominacja za: prezesurę Kazimierskiej Konfraterni Sztuki - stowarzyszenia malarzy i artystów powstałego w 2000 roku. Odpowiedzialny za rozwój stowarzyszenia, organizacje wielu wystaw i duży wpływ na życie kulturalne Kazimierza Dolnego.
Dorota Seweryn-Puchalska – kierownik oddziału Kamienica Celejowska w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym
Nominacja za: organizowanie popularnych wystaw, promowanie Kazimierza Dolnego, bycie specjalistką wybitnej klasy od kolonii artystycznych.
Kandydaci do tytułu Osobowość Roku w kategorii Działalność społeczna i charytatywna
Aleksander Adamski
– działacz społeczny
Nominacja za: działania na rzecz ochrony przyrody w Kazimierzu Dolnym w tym obrony wąwozów. Współorganizator ogólnopolskiej akcji i petycji przeciwko utwardzaniu wąwozu Czarnego.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2020/2021? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę